Będą edukować prosumentów

W piątek 17 lipca od godziny 12.00 przy ulicy Nowobramskiej pojawi się specjalne stoisko edukacyjne, przygotowane przez Federację Konsumentów z Warszawy. Korzystając z porad ekspertów będzie można dowiedzieć się „Jak zostać prosumentem?”, czyli producentem i konsumentem energii.

Będą edukować prosumentów

Eksperci bezpłatnie będą doradzać słupszczanom, jak oszczędzać energię, przedstawią zasady działania mikroinstalacji fotowoltanicznych, wytłumaczą niejasności w rachunkach za energie elektryczną, a także podpowiedzą w jaki sposób reklamować nieprawidłowe rozliczenia.

Spotkanie będzie także szansą do porozmawiania o możliwościach technologicznych, jakie daje produkowanie energii elektrycznej ze słońca i wiatru na własne potrzeby. Poruszona zostanie kwestia mechanizmów wsparcia, czyli dopłat lub dotacji, ułatwiających zakup urządzeń służących do produkowania ekologicznej energii.

Oprócz ekspertów z Federacji Konsumentów, pomocą będą służyć także ekodoradczynie z Urzędu Miasta w Słupsku. Podczas spotkania będą przeprowadzane różnego rodzaju konkursy, między innymi z produkowania energii na rowerze stacjonarnym. Główną nagrodą będzie plecak wykorzystujący energię słoneczną.

Imprezę  honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń.