Będą angażować plażowiczów do twórczości artystycznej

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej serdecznie zaprasza wszystkich na kolejny etap warsztatów rzeźbiarskich, podczas których będziemy poszukiwać odmiennej formy pejzażu wybrzeża.

Instalacja w przestrzeni

Etap III Poddąbie, odbędzie się  w czwartek 17 sierpnia, o godzinie 13:00, spotykamy się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Z Centrum Aktywności będzie możliwość przejazdu samochodem do Poddąbia, a następnie powrót do Ustki/Słupska.

Osoby zainteresowane prosimy o  kontakt w sprawie rezerwacji miejsc: tel. 530 558 750. Jest też możliwość dojazdu we własnym zakresie.

Będą angażować plażowiczów

– Oczywiście mając na uwadze balans pomiędzy odpoczynkiem, a pracą i  wielką nadzieje na korzystną pogodę do spędzenia czasu na łonie natury, zachęcamy do  zabrania koca, leżaka, napojów chłodzących i lekkich przekąsek – informuje Joanna Żuraw z BGSW w Słupsku.

Akcja składa się z serii warsztatów, które odbędą się na plaży w Ustce oraz pozostałych plażach graniczących.

Myślą przewodnią działania jest stworzenie pejzażu miejsc przez wykonanie odlewów gipsowych do piasku, w efekcie czego powstaną płytki o wymiarach 20×20 cm.

Następnie wyeksponowane w formie instalacji w przestrzeni.

Celem działań jest zaangażowanie ludzi przebywających na plaży do aktywności twórczej oraz pokazanie potencjału miejsca do działań o innym charakterze niż bierny relaks.