Animalsi opuszczają słupskie schronisko. Zabierają część psów

Animalsi czują się oszukani i zaznaczają, że do prowadzenia słupskiego przytuliska dokładali wiele pieniędzy. OTOZ Animals, czyli najbardziej znana polska organizacja obrony praw zwierząt, przegrała przetarg i nie będzie już prowadziła słupskiego schroniska. Organizacja przegrała przetarg.

Z bólem serca żegnamy się ze zwierzętami ze schroniska w Słupsku. Dziękujemy za pomoc ze strony mieszkańców Słupska i okolic, dziękujemy za kredyt zaufania oraz pomoc w polepszeniu losu zwierząt przebywających w schronisku – piszą w oświadczeniu Anna Strąk, szefowa słupskiego schroniska i Ewa Gebert, prezes OTOZ Animals w Polsce.

Animalsi opuszczają słupskie schronisko

„Przez blisko 4 lata naszej pracy udało się zmienić warunki życia zwierząt ze słupskiego schroniska: wybudowaliśmy dwa duże wybiegi zbiorowe, gdzie psy z mniejszych kojców mogą się wybiegać, zakupiliśmy 42 nowe budy przez zbliżającą się zimą, wyremontowaliśmy kociarnię oraz ambulatorium dla zwierząt, wykonaliśmy 9 nowych kojców dla psiaków i wiele innych modernizacji.

Od 1 lipca 2012 r do 30 listopada 2015 r. uratowaliśmy i oddaliśmy do adopcji 1416 psów oraz 294 kotów.
Od 1 lipca 2012 r. do 31 października 2015 r. OTOZ Animals dołożyło 487 801,62 złotych w celu lepszego funkcjonowania schroniska, zaś tytułem subsydiów z gmin ościennych udało się pozyskać dodatkowe środki finansowe w wysokości 481 350,90 zł, które w całości zostały wykorzystane na potrzeby Schroniska w Słupsku.

Dzięki porozumieniom zawartym przez nas z gminami, zwierzęta trafiły pod opiekę organizacji ochrony zwierząt, a nie do placówek prowadzonych przez prywatne firmy nastawione na zysk, a więc udało się uratować zwierzęta z terenów, gdzie nie ma schronisk.

Od początku prowadzenia placówki, z otwartymi ramionami przyjmowaliśmy wolontariuszy, co wcześniej nie miało miejsca. Dzięki zaangażowaniu tych osób, zwierzęta mają lepszy kontakt z ludźmi, wychodzą na długie spacery i na pewno poprawia się ich komfort życia. Mamy nadzieję, ze ten trend dalej zostanie utrzymany.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w akcjach organizowanych przez OTOZ Animals mających na celu promocję schroniska i przekładających się na większą liczbę adoptowanych zwierząt ze schroniska: Otwartych Dniach Schroniska, Biegu na Sześć Łap, Mikołajkach w Schronisku, Zerwijmy Łańcuchy i wielu innych.

Czując odpowiedzialność za los przebywających w schronisku zwierząt podjęliśmy decyzję o zabraniu starszych, najmniej adopcyjnych psów i kotów ze schroniska w Słupsku. Pomimo nakładu pracy i wylanych łez w walce o lepsze życie zwierząt czujemy się głęboko dotknięci tym, że Urząd Miasta w Słupsku nie pozwolił nam kontynuować tej misji.”