Słupscy policjanci najlepsi w piłkę w województwie

Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zajęła I miejsce w Mistrzostwach Policji Garnizonu Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej.  Słupscy policjanci z KMP otrzymali także  puchary dla  najbardziej wyróżniających się zawodników mistrzostw.  Najlepszym bramkarzem wybrany został asp. szt. Paweł Kubiak, najlepszym strzelcem  drużyny został sierż. szt. Marcin Podedworny. Kapitanem słupszczan był Komendant Komisariatu II Policji w Słupsku, nadkom. Paweł Molis.

Wczoraj  w Gdyńskim Centrum Sportu odbyły się mecze finałowe w Mistrzostwach Policji Garnizonu Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej. W całym cyklu( łącznie z eliminacjami do finału) udział wzięło 16 drużyn. Do  meczów finałowych zakwalifikowało się osiem drużyn z terenu województwa pomorskiego. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach  po cztery drużyny.  Do półfinału słupszczanie weszli z drugiego miejsca w grupie. W Pól finale pokonali drużynę OPP Gdańsk. Mecz rozstrzygnięty został w rzutach karnych. Finał jednak rozegrał się pomiędzy KMP w Słupsku, a KPP Chojnice. Drużyna z Chojnic okazała się „czarnym koniem” turnieju i bardzo wymagającym przeciwnikiem. Mimo tego zwycięstwo w finale wynikiem 3:1 wywalczone zostało przez piłkarzy ze Słupska. Policjanci wygrali pewnie i z wyraźną przewagą.

-Byliśmy bardziej zgrani, prezentowaliśmy fajną zespołową i przemyślaną piłkę. Na pewno pomogło w tym nasze doświadczenie wyniesione z różnych turniejów. Nasz sukces jest tym cenniejszy, że tak naprawdę w tym składzie gramy kilka razy do roku. Każdy z nas obarczony jest sprawami służbowo rodzinnymi i takie turnieje są jedyną okazją do spotkania się i zagrania jak najlepszej piłki – powiedział nadkom. Paweł Molis – kapitan słupskiej drużyny.

Na zakończenie turnieju puchary zwycięskim drużynom wręczył zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku podinsp. Artur Berdys.

Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce KMP w Słupsku

II Miejsce KPP Chojnice

III miejsce KMP Gdańsk.

Słupscy policjanci z KMP otrzymali także  puchary dla  najbardziej wyróżniających się zawodników mistrzostw. Najlepszym bramkarzem wybrany został asp. szt. Paweł Kubiak, najlepszym strzelcem w drużynie – sierż. szt. Marcin Podedworny.

– Na pochwałę zasługują absolutnie wszystkie drużyny, a szczególnie koledzy z mojej drużyny.  Co roku jak obserwuję poziom piłki jest coraz lepszy, a w tym roku naprawdę był  imponujący. – Powiedział Paweł Kubiak – najlepszy bramkarz turnieju.

Komendę Miejską Policji w Słupsku reprezentowali:

-Paweł Molis – kapitan

-Paweł Kubiak

-Krzysztof Winiarski

-Michał Nejman

-Łukasz Nejman

-Piotr Jadłowski

-Marcin Podedworny

-Michał Krawczyk