Akademia Pomorska dostała zgodę na otwarcie kierunku zarządzanie

Nie ma już żadnych przeszkód, aby od nowego roku akademickiego Akademia Pomorska w Słupsku mogła przejąć studentów i majątek likwidowanej Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania. Władze AP otrzymały dziś oficjalnie decyzję ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego na otwarcie kierunku zarządzanie, na którym uczyli się dotąd studenci WHSZ.

 

Decyzję przyznającą AP prawo do nauczania na kierunku nauczania do Słupska przywiózł słupszczanin Piotr Müller, doradca Jarosława Gowina, wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego. – Pan premier podjął decyzję, że z dniem 1 października Akademia Pomorska uzyska uprawnienia do prowadzenia nauki na kierunku zarządzanie na profilu praktycznym – zaznacza Müller. – Oznacza to, że studenci konsolidowanej z akademią studenci WHSZ będą mogli bez problemu kontynuować studia na AP. Również studenci, którzy są na pierwszym lub drugim roku będą mogli kontynuować studia na wyższym roku w przyszłym roku akademickim. W tym również na studiach bezpłatnych.

 

 

Zdobyć uprawnienia do nauczania zarządzania AP zdobyła w ekspresowym tempie niecałych dwóch miesięcy. Pospiech był wymagany, bo bez spełnienia tego warunku akademią nie mogłaby przejąć majątek i studentów likwidowanej WHSZ. – Otrzymanie tej zgody przełamuje ostatnią trudność przejęcia przez nas studentów WHSZ – zaznacza prof. Roman Drozd, rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku. – W sobotę spotykam się ze studentami WHSZ i poinformuję ich o tym.

 

 

Władze Akademii Pomorskiej liczą na przejęcie od nowego roku akademickiego około 200 studentów WHSZ.