W Słupsku powstanie liceum politechniczne. Czy to ma sens?

Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku poszerzy swoją ofertę edukacyjną o nowy kierunek – Politechniczne Liceum Ogólnokształcące.

 

 

W trakcie trzyletniej nauki uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia, m.in. w zajęciach z fizyki doświadczalnej i eksperymentalnej, matematyki i fizyki konkursowej czy modelowania matematycznego. Młodzież będzie miała sposobność uczestniczyć w sesjach matematyki wyjazdowej i  projektach edukacyjnych szkolnych, krajowych i międzynarodowych. Zajęcia odbywać będą się w centrach nauki, planetariach i instytutach naukowych.

 

 

W pracy z młodzieżą placówka zastosuje nauczanie z wykorzystaniem programu GeoGebra. Uruchomione zostaną warsztaty z robotyki i programowania. Ponadto będą prowadzone zajęcia z szeroko pojętej edukacji politechnicznej i rysunku technicznego w programie AutoCAD. Szczególnie duży nacisk szkoła zamierza położyć na naukę języka angielskiego technicznego i nauczanie zastosowań informatyki w matematyce.

 

 

– Założeniem Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego jest umożliwienie uczniom zdobycia zarówno konkretnej wiedzy ogólnej, jak i specjalistycznej oraz przygotowanie do kontynuowania dalszej edukacji na różnych uczelniach wyższych, takich jak: politechniki, uniwersytety czy uczelnie techniczne – – mówi Monika Stępnik, dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. – Klasa politechniczna to dobry wybór dla tych, których fascynują nauki ścisłe takie jak matematyka, fizyka czy informatyka. Jest to całkiem nowa oferta edukacyjna w Słupsku. W jej ramach będziemy realizować m.in. autorskie programy i innowacyjne metody nauczania oraz współpracować z uczelniami wyższymi i instytutami badań naukowych. Pomysł uruchomienia politechnicznego liceum cieszy się  dużym zainteresowaniem młodzieży z którą kontaktują się nasi przedstawiciele podczas targów edukacyjnych – dodaje dyrektor.