4 turniej Grand Prix w szachach szybkich za nami

W niedzielę 8 maja 2022 r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się 4 turniej X edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15.

W turnieju wzięło udział 12 szachistów. Najlepszym graczem tego turnieju okazał się Dymitr Zarzecki (Słupsk zdobywając 7 pkt., drugie miejsce zajął Zbigniew Mielczarski (Sławno), który uzyskał 6 pkt., a trzecie miejsce wywalczył Jakub Janta-Lipiński (Bytów) 6 pkt.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Damian Wenelski (Słupsk) 6 pkt. 5. Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska) 5,5 pkt. W klasyfikacji generalnej po 4 turniejach prowadzi Dmitry Aniskievich wynikiem 70 pkt., drugi jest Jerzy Walawicz 66 pkt., a na trzecim miejscu znajduje się Zbigniew Mielczarski z dorobkiem 64 pkt. Sędzią zawodów był Brunon Studziński, a organizatorem turnieju jest Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”.

Kolejne Grand Prix odbędzie się 12 czerwca 2022 r.

Turniej realizowany jest w ramach projektu pt. „Organizacja imprez lokalnych w grach logicznych 2022” który jest dofinansowany ze środków Miasta Słupska.