4-te urodziny Lądowiska Kultury już w sobotę

To już czwarty rok działalności „odlotowej” biblioteki- filii Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. Warsztaty, spektakl czy koncert najmłodszych artystów – to propozycje wyjątkowego przyjęcia urodzinowego dla dzieci organizowanego w Lądowisku Kultury.

Goście będą mogli skorzystać z warsztatów: tworzenia instrumentów „Do it yourself, czyli zrób to sam” z Orkiestrą „Mamy Śpiewamy”, warsztatów plecenia wianków świętojańskich oraz spektaklu „Marzenie” w wykonaniu Teatru Planeta M.

4-te urodziny Lądowiska Kultury
4-te urodziny Lądowiska Kultury

Oferta urodzinowa Lądowiska Kultury skierowana jest dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami. Impreza jest bezpłatna, natomiast na warsztaty obowiązują zapisy.

4-te urodziny Lądowiska Kultury już w sobotę

Warsztaty Planeta M - Lądowisko Kultury w Redzikowie
Warsztaty Planeta M – Lądowisko Kultury w Redzikowie

Urodzinowe warsztaty

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 warsztatami tworzenia własnych instrumentów. Podczas zajęć, zarówno dzieci jak i rodzice stworzą: janczary, marakasy, deszczownice czy bębenki. Użyją do tego materiałów odpadowych codziennego użytku, stosując zasadę recyklingu. Tego dnia każdy może zostać muzykiem! Warsztaty przeprowadzą członkowie zespołu „Mamy Śpiewamy”, którzy są zawodowo muzykami, pedagogami, logopedami i instruktorami zajęć umuzykalniających dla dzieci.

Następnie (o godzinie 12:00) urodzinowi goście będą mieli możliwość tworzenia wianków, które nawiązują do tradycji „Nocy Kupały”. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Noc Świętojańska i Noc Kupały w Polsce w ostatnich kilkunastu latach cieszą się rosnącym zainteresowaniem. To z pewnością wynik ogólnego powrotu do słowiańszczyzny i wykorzystywania ludowych motywów w literaturze popularnej oraz innych nawiązaniach kulturowych. Puszczanie wianków w Noc Świętojańską cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego Lądowisko Kultury zaprasza – uplećmy wianek z kwiatów i traw na przyjęciu urodzinowym.

Spektakl

Kolejny punkt programu to animacje i spektakl „Marzenie” w wykonaniu Teatru Planeta M. „Marzenie” – to niezwykłe warsztaty, w czasie których są rozwijane umiejętności w zakresie technik cyrkowych. Tego rodzaju trening pomoże dzieciom budować świadomość swojego ciała, rozwijać umiejętności pracy w grupie, czy poprawić koordynację ruchów „ręka-oko”, poszerzenie pola i pobudzać zdolności abstrakcyjnego myślenia. Marzenie to projekt od dzieci i dla dzieci. Aktorzy, zainspirowani dziecięcymi marzeniami, postanowili stworzyć pokaz o naturze marzeń. Pokaz zbudowany na elementach klaunady i iluzji. Występuje: Iwo Bochat, reżyseria: Magdalena Płaneta

Spektakl - Lądowisko Kultury
Spektakl – Lądowisko Kultury

Koncert

Finałową częścią czwartych urodzin będzie koncert sekcji artystycznych Lądowiska, w którym jak co roku wystąpią dzieci, które uczą się grać na ukulele i gitarze, a także Ci, którzy uczestniczą w zajęciach wokalnych. Wystąpią również dzieci, które grają na pianinie. W tym roku zagrają na nowym fortepianie zakupionym w ramach projektu „Infrastruktura Domów Kultury” finansowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapowiada się fantastyczna, muzyczna uczta, w której wystąpią uczestnicy sekcji Lądowiska Kultury.

Koncert - Lądowisko Kultury
Koncert – Lądowisko Kultury

Informacja, zdjęcia oraz plakat – Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk