200 krzewów marihuany na poddaszu

Dwa kilogramy marihuany oraz kompletnie wyposażoną uprawę 211 krzewów tego narkotyku zabezpieczyli kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

 

 

Z zabezpieczonych narkotyków można by było wyprodukować co najmniej 7 tysięcy tysięcy działek dilerskich o łącznej wartości ponad 300 tysięcy złotych.

 

– Śledczy ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Dębnica Kaszubska mogą znajdować się osoby mające związek z przestępczością narkotykową – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji – W trakcie przeszukania domu okazało się, że na poddaszu znajduje się pomieszczenie wewnątrz którego znajduje w pełni zautomatyzowana plantacja 211 krzewów marihuany. Została ona odpowiednio przystosowana i wyposażona w specjalne lampy, wentylatory oraz odczynniki chemiczne. Dalsze działania kryminalnych doprowadziły także do odnalezienia w kolejnym pomieszczeniu  2 kg marihuany w trakcie procesu suszenia.

 

W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 37, 55 i 56-lat. Zebrane w sprawie  dowody pozwoliły przedstawić zarzuty dwóm z nich. 56-letni mieszkaniec gminy Dębnica Kaszubska został aresztowany na okres trzech miesięcy. Podejrzanym za posiadanie, uprawę i wytwarzanie środków odurzających grozi kara więzienia nawet do lat 15 .