Teatr „Tęcza” już po remoncie. Uroczyste otwarcie w sobotę

Obchodzący w tym roku siedemdziesiątą rocznicę istnienia słupski Teatr lalki „Tęcza” doczekał się gruntownej przebudowy swojej siedziby. Prace budowlane zakończono, a w sobotę nastąpi oficjalne otwarcie nowej „Tęczy”.

 


Remont siedziby słupskiego teatru lakowego był już konieczny. Ostatnia jego przebudowa miała miejsce w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Aktorzy i obsługa pracowali w trudnych warunkach, a część budynku (min. schody na piętro nie spełniały warunków przeciwpożarowych). Wyremontowano pomieszczenia biurowe, ocieplono budynek i odnowiono fasadę, wyremontowano toalety i wybudowano toalety dla niepełnosprawnych. Odnowiono także garderoby i hole, które zostały przystosowane do celów edukacyjnych.

 

– W najbliższą sobotę o godzinie 13 będzie uroczyste otwarcie teatru po remoncie oraz o godzinie 11 premiera sztuki teatralnej „Dziób w dziób” – mówi Michał Treder, dyrektor Teatru Lalki „Tęcza”.

 


Remont „Tęczy” był możliwy dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ministerstwo przekazało dotację w wysokości 800 tysięcy złotych. Oprócz prac budowlanych z tych pieniędzy udało się kupić także autobus, którym zespół będzie mógł jeździć na występy. W remoncie pomogło ponad 20 różnych sponsorów.