Grali najlepsi siatkarze amatorzy w regionie słupskim

Zwycięstwo w pierwszym dniu rywalizacji i druga lokata w zmaganiach siatkarskich dały zwycięstwo reprezentacji Kępic w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kobylnica. W 23. edycji tych zawodów wzięło udział kilkanaście zespołów z regionu.

 
W klasyfikacji generalnej zwycięski zespół z Gminy Kępice zdobył 34 punkty, a więc o dwa więcej od sklasyfikowanej na kolejnej pozycji drużyny Mustangi Słupsk. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja 7. Brygady Obrony Wybrzeża. W dwudniowej imprezie udział wzięło blisko dwustu zawodników i zawodniczek.

 
Pierwszego dnia rozegrano turniej tenisa stołowego, w którym wystartowało siedemnaście zespołów. – Po ponad sześciu godzinach rywalizacji wyłoniono najlepszy zespół, którym okazała się reprezentacja Gminy Kępice – informuje Karol Kotusiewicz, rzecznik gminy Kobylnica. – Kolejne miejsca zajęła drużyna „Gmina Kobylnica i Przyjaciele”, a tuż za nią uplasował się zespół 7. BOW. Najlepszą zawodniczką wybrano Joannę Lipczyńską z zespołu „Młódź Słupsk” , natomiast najlepszym zawodnikiem – Szymona Ciepielę z zespołu Gminy Kępice.

 
W niedzielę rozegrano turniej piłki sitkowej, w którym rywalizowało 18 zespołów. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna „Mustangi Słupsk”. Drugie miejsce zagwarantowała sobie reprezentacja Gminy Kępice, natomiast na trzeciej pozycji sklasyfikowano „Zamieszanych Słupsk”. Również i tego dnia wybrano najskuteczniejszych graczy. Za najlepszą zawodniczkę uznano Katarzynę Smiechowską z Gminy Kępice, zaś najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Karczewski z zespołu Mustangi Słupsk.

 

Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a w ręce wyróżniających się zawodników trafiły nagrody indywidualne. Co ciekawe, specjalną nagrodą wyróżniono również najstarszego uczestnika obu turniejów- 83-letniego Jana Stecia.