Młode talenty piłkarskie Sparty Sycewice błyszczą na turniejach

W weekend w Gdańsku odbył się halowy turniej piłki nożnej „Tiger Cup 2015” pod patronatem Dariusza Michalczewskiego. Zawodnicy UKS „Sparta” Sycewice zajęli w nim drugie miejsce.

W sobotę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku rozegrano piłkarski turniej „Tiger Cup 2015”, któremu patronował były mistrz świata zawodowców w boksie – Dariusz Michalczewski. W rywalizacji wzięło udział dziesięć zespołów, a wśród nich UKS „Sparta” Sycewice.

Spartanie trafili do grupy z Bałtykiem Gdynia, Beniaminkiem Starogard Gdański, Jedynką Reda i Lechią II Gdańsk.

Talenty piłkarskie

– Była to bardzo silna grupa. Każdy z zespołów słynie z dobrej pracy z młodzieżą. Moi zawodnicy w każdy mecz włożyli jednak mnóstwo zaangażowania, wysiłku i ambicji. Byliśmy świadomi tego, że jedziemy do Gdańska grać z najlepszymi – przyznaje Ryszard Hendryk, szkoleniowiec młodych piłkarzy z Sycewic.
Po bardzo ciężkich meczach jego zawodnikom udało się zająć pierwsze miejsce w grupie. W meczu półfinałowym „Sparta” trafiła na „Jedyneczkę” Kartuzy”. Również i w tym meczu młodzi piłkarze z Sycewic potwierdzili dobrą formę, wygrywając 1:0 po bramce kapitana zespołu Oskara Rymuszki.

W konfrontacji, której stawką było pierwsze miejsce w całych zawodach, czekał już zespół Lechii Gdańsk. Biało- zieloni okazali się lepsi, wygrywając 3:0.

– Szybko podyktowane rzuty wolne dla Lechii dały jej prowadzenie 2-0. Chłopcy, mimo ambitnych prób, nie dali radę zmienić rezultatu na naszą korzyść. Jesteśmy zadowoleni , że organizatorzy zaprosili nas na tak prestiżowy turniej z udziałem wymagających drużyn oraz pod patronatem Dariusza Michalczewskiego, słynnego boksera, który przez prawie cały turniej towarzyszył młodym piłkarzom- dodaje Ryszard Hendryk, trener UKS „Sparta” Sycewice.

Skład UKS Sparta : Michał Mothke, Stanisław Ryjewski, Andżelika Świacka, Oskar Rymuszka, Kacper Gniła, Wojtek Karpiński, Jakub Diegner, Alan Kotwica, Adrian Grodzki, Oskar Mazurek, Olek Świergal, trener Ryszard Hendryk