Mali piłkarze z Kwakowa zagrają z najlepszymi klubami świata

Młodzi piłkarze UKS Olimpijczyk Kwakowo wystartują w bardzo silnie obsadzonym turnieju piłki nożnej w Hiszpanii, gdzie będą rywalizować z rówieśnikami z takich klubów jak Real Madryt, Bayern Monachium, FC Barcelona czy Inter Mediolan.

Olimpijczyk jest jedyną drużyną z Polski, która weźmie udział w tych prestiżowych zmaganiach.

Zagrają z najlepszymi klubami świata

W połowie kwietnia młodych piłkarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” czeka niesamowita przygoda.

Drużyna zakwalifikowała się do jednego z najbardziej prestiżowych turniejów piłkarskich na świecie. W Mediterranean International Cup wystartują zawodnicy, którzy na co dzień trenują w akademiach najlepszych klubów z Europy, Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii.

– Siedemnasta edycja turnieju MIC odbędzie się na 29 stadionach zlokalizowanych na wybrzeżu Costa Brava w Hiszpanii – informuje Karol Kotusiewicz, specjalista ds. wizerunku gminy Kobylnica.

– Przez pięć dni zagra tam ponad 250 zespołów reprezentujących 40 krajów z 5 kontynentów. W czasie trwania turnieju stoczą 596 pojedynków, które wyłonią zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych.

Zespół z Gminy Kobylnica wystartuje w zmaganiach drużyn złożonych z piłkarzy urodzonych w roku 2005 i młodszych.

UKS Olimpijczyk Kwakowo

Olimpijczykowi przyjdzie mierzyć się między innymi z rówieśnikami z FC Barcelona, Realu Madryt, Stoke City, Bayernu Monachium, Manchesteru City, Szachtara Donieck, Athleticu Bilbao.

Mediterranean International Cup zostanie rozegrany w dniach 11 – 16 kwietnia. Wyjazd młodych zawodników z Kwakowa na hiszpański turniej jest możliwy dzięki wsparciu gminy Kobylnica – dodaje Kotusiewicz.

UKS Olimpijczyk Kwakowo jest jednym z bardzo uznanych ośrodków szkolenia młodych piłkarzy na Pomorzu.

Przez ostatnie lata Klub na swoim koncie wiele sukcesów w rozgrywkach na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Młodzi piłkarze Olimpijczyka zakwalifikowali się do finału ostatniej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, gdzie rywalizowali z rówieśnikami z czołowych klubów z całego kraju.

Trenerem zespołu od kilku lat jest Krzysztof Muller.