6 turniej VIII edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15

W sobotę 23.08.2020 r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się 6 turniej VIII edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15. Tym razem w turnieju wzięło udział aż 19 zawodników.

Zwycięzcą tej rundy został debiutujący w turnieju Wojciech Reza (Gostynin) z dorobkiem 9 pkt., drugi był Damian Wenelski (Malechowo) 7,5 pkt., a trzecie miejsce wywalczył Jakub Janta Lipiński (Bytów) gromadząc 6 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Dimytro Pylyp (Ustka) 5,5 pkt. 5.Piotr Rogalski (Sławno) 5 pkt.

W klasyfikacji generalnej po sześciu turniejach prowadzi Dymitry Aniskiewicz z wynikiem 131 pkt., drugi jest Damian Wenelski- 130 pkt., a na trzecim miejscu plasuje się Zbigniew Mielczarski z dorobkiem 114 pkt.

Sędzią zawodów był Brunon Studziński, a organizatorem cyklu rozgrywek szachowych jest Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”.

Turniej realizowany jest w ramach projektu pt. „Organizacja imprez miejskich w szachach i warcabach 2020″ dofinansowanego ze środków Miasta Słupska.

Kolejny turniej Grand Prix odbędzie się 20 września 2020 r.