5 turniej X edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15

W niedzielę 12 czerwca 2022 r. na świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się 5 turniej X edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich P-15.

W turnieju wzięło udział 16 szachistów. Najlepszym graczem tego turnieju okazał się Volodymyr Klymanskyi zdobywając 7,5 pkt., drugie miejsce zajął Dymitr Zarzecki (Słupsk), który uzyskał 6,5 pkt., a trzecie miejsce wywalczył Dymitro Pylyp (Słupsk) 6 pkt.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska) 5,5 pkt. 5. Damian Wenelski (Słupsk) 5,5 pkt. W klasyfikacji generalnej po 5 turniejach prowadzi Jerzy Walawicz z wynikiem 84 pkt., drugi jest Damian Wenelski 79 pkt., a na trzecim miejscu znajduje się Dymitr Zarzecki z dorobkiem 76 pkt. Sędzią zawodów był Brunon Studziński, a organizatorem turnieju jest Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”.

Kolejne Grand Prix odbędzie się 10 lipca 2022 r.

Turniej realizowany jest w ramach projektu pt. „Organizacja imprez lokalnych w grach logicznych 2022” który jest dofinansowany ze środków Miasta Słupska.