Piknik pod znakiem aktywności

Już po raz osiemnasty podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej zorganizowali Festyn Aktywnych Seniorów. W zabawie wzięło udział ponad 100 osób.

Piknik pod znakiem aktywności

W dzisiejszych atrakcjach oprócz podopiecznych DDPS wzięli udział także seniorzy z Klubu Aktywności i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, seniorzy z ulicy Grzybowej oraz DPS „Leśna Oaza”. Spotkanie miało charakter integracyjny. Oprócz rozmów i wspólnego grillowania, uczestnicy zabawy mogli się sprawdzić w konkurencjach sportowych. Seniorzy podzieleni na dwie drużyny, gospodarzy i gości, musieli między innymi poprowadzić piłkę slalomem, biec z woreczkiem na głowie tak, aby przedmiot nie spadł, czy biec z jajkiem na łyżce.

Co ciekawe, dzisiejszy festyn był już osiemnastym organizowanym przez placówkę, tym samym letnie grillowanie stało się pełnoletnie – Mamy już 18 lat, więc wszystko jest dozwolone. – żartuje Małgorzata Mogielnicka, kierownik placówki – Dziś możemy się bawić przy dźwiękach muzyki i grillować – dodaje. Zmagania sportowe zakończyły się zabawą taneczną.