Ogród mój widzę ogromny!

W tym jak i minionym roku wszyscy odczuliśmy z pewnością liczne niedogodności związane bezpośrednio, lub pośrednio, z pandemią koronawirusa. Izolacja, konieczność ograniczenia kontaktów z innymi ludźmi, rezygnacji z wydarzeń sportowych, kulturalnych, jak i ze spotkań rodzinnych. Nie jest to dla nikogo sytuacja komfortowa. Pamiętajmy jednak, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które są szczególnie wrażliwe na wszelkiego rodzaju nagłe zmiany, odczuły to szczególnie mocno. Właśnie dlatego firma Kärcher, której polskie przedstawicielstwo mieści się w Krakowie, postanowiła wesprzeć darowizną sprzętową podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”– organizacji pozarządowej również mającej siedzibę w Królewskim Mieście. Firma przekazała fundacji m.in. nowości: bateryjne urządzenia do pielęgnacji ogrodu, myjkę wysokociśnieniową wysokiej klasy, sterowaną aplikacją mobilną czy rewolucyjnego mopa elektrycznego.

Kärcher wspiera Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

30 września 2021 firma Kärcher – lider w branży utrzymania czystości, przekazała na ręce Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” swoje urządzenia z asortymentu urządzeń dla konsumentów – Home & Garden. Przeznaczeniem tych maszyn jest trafienie do dwóch ośrodków rehabilitacyjnych i organizujących terapię zajęciową dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, prowadzonych przez fundację. Jeden z nich mieści się w Lubiatowie, drugi natomiast w Radwanowicach. Jolanta Zachara, Dyrektor Marketingu Kärcher Sp. z.o.o . tak skomentowała tę inicjatywę:

„Od lat działania społecznie odpowiedzialne, czyli wsparcie potrzebujących jest obecne w naszej aktywności w Polsce, podobnie jak w działalności Kärcher na świecie. Teraz i pandemia pokazała, gdzie te potrzeby wzrastają. I gdzie moglibyśmy pomóc sprzętem Kärcher. A mogliśmy pomóc Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” i jej podopiecznym przekazując narzędzia ogrodowe, urządzenia do utrzymania czystości w Ośrodku „Dolina Słońca” w Radwanowicach i Warsztatach Terapii Zajęciowej „Spotkajmy się” w Lubiatowie. Tak też zrobiliśmy. Fundacja otrzymała sprzęt Kärcher: bateryjne narzędzia ogrodowe, w tym kosiarkę, podkaszarkę, trymery, nożyce do trawy, żywopłotu i krzewów, systemy nawadniania ogrodu, a także urządzenie wysokociśnieniowe wysokiej klasy i niezawodnego mopa elektrycznego. Jestem pewna, że będą dobrze służyć i mam nadzieję – wywoływać uśmiech na twarzach podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Cieszę się, że mogliśmy w ten sposób pomóc”.

Oba ośrodki prowadzone przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” posiadają spore tereny zewnętrzne – idealne do tego by zaadaptować je na ogrody dla podopiecznych. Alicja Rajs z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” podsumowała pomysł z którym wyszła firma Kärcher:

„Nasi podopieczni z pewnością będą korzystać z podarowanych przez firmę Kärcher urządzeń ogrodowych i innych. Jest to niezwykle cenna inicjatywa ze strony Karcher. Czas spędzony na pielęgnacji zieleni, zwłaszcza takimi komfortowymi, nowoczesnymi urządzeniami, jakie otrzymaliśmy, pozwala pozbyć się stresu i przynosi wiele radości, co zwłaszcza obecnie, w dobie pandemii, jest szczególnie potrzebne naszym podopiecznym”.

Firma Kärcher od początku swojego istnienia angażuje się w różnego rodzaju projekty CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu. Motto firmy brzmi: Makes the differcence (ang. Sprawiać różnicę). Firma traktuje te słowa, jak zobowiązanie, do tego by brać odpowiedzialność za dobrostan społeczności w których działa.