Kolejna spółka miejska zlikwidowana

Rejonowy Zarząd Inwestycji w Słupsku będzie zlikwidowany. Taką decyzję podjęli słupscy radni miejscy. Powodem likwidacji tej spółki miejskiej było to, że od dawna przynosiła ona tylko starty a nie zyski.

Kolejna spółka miejska zlikwidowana

Utworzona kilka lat temu przez władze Słupska firma zajmowała się prowadzeniem miejskich inwestycji, np. remontów albo budów. Od dwóch lat spółka na siebie nie zarabiała i wygenerowała dług 370 tysięcy złotych. Dlatego urzędnicy miejscy uznali, że trzeba ją zlikwidować, bo nie ma nadziei na to, że sytuacja finansowa przedsiębiorstwa się poprawi. Część dotychczasowych pracowników przejdzie do PGM, a inni do słupskiego ratusza. Kilka osób przejdzie na emerytury lub straci pracę. – Transfer pracowników będzie przygotowany do końca roku i wówczas spółka przestanie istnieć – mówi Marcin Anaszewicz, dyrektor biura gabinetu prezydenta Słupska.

Radni miejscy poparli likwidację RZI, ale mają pretensję do urzędników, że zdecydowali się na ten krok o kilka miesięcy za późno. – O tym, że spółka przynosi zyski prezydent Biedroń wiedział już od grudnia, czyli od chwili, gdy objął władzę w ratuszu – tłumaczy Marcin Dadel, radny miejski PO.

Władze Słupskiego ratusza tłumaczą, że dotąd nie likwidowały RZI, bo przez kilka miesięcy szukano innego sposobu załatwienia spraw. M.in. chciano ją sprzedać, ale nie było chętnych na kupno.