Witkacego niebo nad Słupskiem

„Witkacego niebo nad Słupskiem” – to tytuł pracy, którą stworzyła Sandra Skurnóg i za którą otrzymała prestiżową nagrodę.

Moja Przygoda w Muzeum

Sandra Skurnóg, uczennica 2 klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, otrzymała prestiżową nagrodę równorzędną w międzynarodowym konkursie – XLI Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”.

Sandra Skurnóg
Sandra Skurnóg

Witkacego niebo nad Słupskiem

Słupszczanka sięgnęła po laur w kategorii wiekowej 16-18 lat. Licealistkę do konkursu przygotowała Maria Karpińska, nauczycielka rysunku i malarstwa w słupskim Plastyku. „Witkacego niebo nad Słupskiem” – to tytuł pracy, którą stworzyła Sandra i za którą otrzymała prestiżową nagrodę. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Ogółem w etapie regionalnym niniejszego konkursu wykonano około 8 tysięcy prac (łącznie z 155 instytucji). Z kolei na finał konkursu nadesłano 1030 prac z Polski, Serbii, Czech i Chin (Hong-Kong), ze 190 instytucji.

Organizatorem XLI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” było Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Witkacego niebo nad Słupskiem
Witkacego niebo nad Słupskiem