Koncert AcCello Duo w Strzelinie

Centrum Kultury Gminy Słupsk z przyjemnością zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Muzyka w kościele”, który odbędzie się 23 sierpnia o godz. 18:00 w kościele pw. Antoniego Padewskiego w Strzelinie. Podczas koncertu wystąpi dla Państwa duet instrumentalny AcCello Duo.

Wydarzenie odbędzie się dzięki dofinansowaniu z programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencje 2020”. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. utwory Richarda Galliano, Beli Bartoka, czy też Astora Piazzolli.

Koncerty realizowane będą zgodnie z wymogami procedur przeciwdziałania COVID19. W trakcie koncertów obowiązkowe są maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego.

Muzyka w kościele - Strzelino - AcCello Duo
Muzyka w kościele – Strzelino – AcCello Duo

Kolejne koncerty 6 września w Wieszynie oraz 13 września we Wrześciu.

AcCello Duo

AcCello Duo to duet instrumentalny powstały w 2011 roku. Tworzą go akordeonista Konrad Merta i wiolonczelista Piotr Gach, którzy z sukcesami realizują w nim różnorodne pomysły artystyczne, począwszy od porywających wykonań muzyki etnicznej i rozrywkowej, poprzez poruszające autorskie kompozycje, aż po wzniosłe projekty muzyczne oparte na ponadczasowej klasyce.

Ich dokonania to m.in.: I nagroda w XII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej „Concertina 2012” w Giżycku, I nagroda (muzyka klasyczna) i II nagroda (muzyka rozrywkowa) na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „Sanok 2012″. Zespół otrzymał również wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2013). W tym samym roku duet występował
również z własnymi utworami podczas Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w studiu koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Kościół w Strzelinie
Kościół w Strzelinie

Osiągnięciami duetu są m.in.: I nagroda na VII Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu dla Solistów i Zespołów Kameralnych odbywającym się w Nowej Goricy na Słowenii (2015) i II nagroda podczas 52. Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Klingenthal (2015). Zespół podczas pobytu na Słowenii występował również jako gość na specjalnym koncercie, na którym zabrzmiały ich własne kompozycje wykonane kameralnie
jak i z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej ze Słowenii.

Dużym wyróżnieniem dla duetu był wyjazd do Azerbejdżanu (2015) na zaproszenie Zawiązku Kompozytorów Azerbejdżańskich i Ambasady RP w Baku gdzie był gościem festiwalu muzycznego o nazwie „Jedwabnym Szlakiem”, który odbywał się w mieście Sheki. Muzycy wykonali tam koncert rejestrowany i nadawany w wielu stacjach telewizyjnych, jak i występowali w programach związanych z kultura kraju i regionu.