Jastarnia 2021 – nowa wystawa CAT w Ustce

Jastarnia 2021 to wystawa poplenerowa Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział Fotograficzny w Słupsku.

Jastarnia 2021

Wystawa „JASTARNIA 2021″ jest kolejną prezentacją dzieł powstających na licznych plenerach, skupiających twórców związanych z sztuką marynistyczną. Dzięki tym spotkaniom powstaje bardzo bogaty materiał złożony z wielu cennych i wartościowych wypowiedzi, realizowany w różnych formach przekazu jakie daje współczesne medium fotografii, uwzględniający złożoności nurtów, tendencji oraz indywidualnych postaw twórczych w współczesnej marynistycznej sztuce.

Tym razem, w pierwszych dniach czerwca 2021 roku, przestrzenią spotkania był Półwysep Helski i tam realizowały się różnorodne poszukiwania indywidualnego obrazu morza, dokonane przez artystów w różnych formach wypowiedzi fotograficznej, mające na celu zobrazować to co jeszcze dotychczas nieprzedstawione, a co ma już wiele wyrażeń w sztuce i konotacji w kulturze, jednak zawsze pozostaje jeszcze niedopowiedziane. Na wystawie mamy więc liczne próby dotarcia do istoty morza i jego znaczenia dla człowieka pozostającego w relacji z nim. Mamy wyniki obserwacji zmienności natury spowodowanej kształtującymi ją czynnikami, które jednocześnie tworzą postrzeganą rzeczywistość zapisywaną w fotografii. Mamy odmienność postrzegania tej rzeczywistości przez subiektywne spojrzenie różnych artystów.

Mała Galeria w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Wernisaż: 16.09.2021 godz. 17.00

Wystawa: 17.09.2021 – 26.09.2021

Wstęp wolny.

Autorzy prac:
Romuald Długosz, Irena Gałuszka, Anna Jakubowska, Krzysztof Jakubowski, Anna Klinkosz, Witold Król, Maciej Kościuszko, Waldemar Siatka, Roman Timofiejuk, Mirosław Węsiora, Anna Worowska, Stanisława Zacharko, Krzysztof Zając, Andrzej Zembik

Jastarnia2021-plakat
Jastarnia2021-plakat