Finał projektu „Teatralnie niebanalnie”

Centrum Kultury Gminy Słupsk zaprasza na finał projektu ,,Teatralnie niebanalnie”, który odbędzie się w najbliższy piątek 22 listopada w nowoczesnej auli Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach.

Inicjatywa „Teatralnie niebanalnie”

Centrum Kultury Gminy Słupsk w ramach realizacji inicjatywy „Teatralnie-niebanalnie” zrealizowało warsztaty w pięciu miejscowościach (Bierkowie, Jezierzycach Osiedlu, Redzikowie, Włynkówku i Wrześciu).

Działanie otrzymało dotację ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury w kwocie 39 tysięcy złotych, w ramach programu Edukacja Kulturalna. Całkowita wartość projektu wyniosła 58 300 zł.

Działanie „Teatralnie-niebanalnie” podzielone zostało na dwa etapy realizacji: pierwszy obejmował cztery spotkania warsztatowe. Warsztaty koncentrowały się na najważniejszych elementach techniki aktorskiej: dykcji, budowaniu i wyrażaniu emocji na scenie, czy organizacji sytuacji scenicznych.

Uczestnicy zostali zapoznani z tajnikami sztuki lalkarskiej, animacją, rodzajami i budową lalek. Warsztaty zakończyły się zbudowaniem lalek przez uczestników oraz prezentacją i animacją ich na specjalnie przygotowanym parawanie.

Finał

Po zakończeniu I etapu uczestnicy zdecydowali jakie przedstawienie chcieliby przygotować – dramatyczne czy lalkarskie. Efektem jest pięć przedstawień, które zostaną zaprezentowane zarówno w poszczególnych miejscowościach, jak i podczas gali finałowej projektu w najbliższy piątek 22 listopada o godz. 17:00 w auli teatralnej szkoły w Siemianicach.

Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy zwiększyli swoje kompetencje twórcze i społeczne, umiejętność współdziałania, zdolność nawiązywania i utrzymywania kontaktów, a także wzmocnili swoją odpowiedzialność za wspólny cel.

Organizatorzy liczą, że wzorem realizowanych dotąd inicjatyw przynajmniej część grup utrzyma działalność po zakończeniu projektu, przekształcając się w stałe sekcje teatralne.