EKO-SOK – Jarmark Gryfitów ze Słupskim Ośrodkiem Kultury

Zapraszamy na trzeci w tym roku Jarmark Gryfitów, w niedzielę 21 lipca 2019 roku. Gościem Jarmarku organizowanego przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku będzie Słupski Ośrodek Kultury.

W tym tygodniu motywem przewodnim będzie synergia kultury i ekologii, czyli po prostu EKO-SOK! W przestrzeni Rynku Rybackiego zaprezentowana zostanie bogata oferta kulturalna Słupskiego Ośrodka Kultury, kierowana do jak największej grupy odbiorców.

Przy stoiskach rękodzielniczych będzie można oddać się radosnej pracy twórczej, uszyć płócienne torby, a także poznać tajniki tworzenia pięknych, ekologicznych ozdób.

Występy i animacje teatralne

Nie zabraknie również występów i animacji teatralnych. Aala i Oola zapraszają na pokaz sztuki kuglarskiej i warsztaty, w trakcie których zdradzą tajniki żonglerki. Instruktorzy z Ośrodka Teatralnego RONDO zapraszają natomiast dzieci i ich rodziców do aktywnego udziału w spontanicznej realizacji spektaklu „Bardzo głodna gąsienica”, zainspirowanego historią spod pióra Erica Carle’a. Uczestnicy zostaną zaangażowani do przygotowania scenografii i rekwizytów, a także wcielenia się w rolę tytułowej larwy.

Czas spędzony na świeżym powietrzu swymi występami umilą wokalistki ze Studia Piosenki Słupskiego Ośrodka Kultury.

Panel na tematy ekologiczne

Podczas 4-godzinnego bloku, jako przerywnik od działań kulturalnych, będzie można posłuchać rozmów o tematyce ekologicznej, a gośćmi panelu będą Justyna Brańka z firmy BRANQ oraz Sylwia Lorkiewicz-Kido, technolog żywienia i żywności człowieka.

Jarmark Gryfitów - SOK
Jarmark Gryfitów – SOK