Czy poza Trójmiastem jest kultura? Jutro będą debatować o tym w Słupsku

„Mapa i terytorium” to cykl debat regionalnych, które stanowią rozpoznanie sytuacji w kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności poza Trójmiastem. 

Jutro na ten temat będą dyskutować w Teatrze Rondo.

Czy poza Trójmiastem jest kultura?

– Podczas debat, które w bieżącym roku odbędą się w czterech  miejscowościach, chcemy zaprezentować ideę Kongresu Kultury Pomorskiej i, przede wszystkim, wysłuchać wszystkich zainteresowanych miejscem i znaczeniem kultury w naszej społeczności – informuje Magdalena Kajtoch, prezes Fundacji Pomysłodalnia.

– Nasze zaproszenia kierowane będą do artystów, twórców, prowadzących instytucje kultury, organizacje pozarządowe, aktywistów, animatorów, menedżerów, sponsorów, przedstawicieli grup nieformalnych, urzędników oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych.

Debaty stanowią ważny element rozpoznania danego subregionu, jego specyfiki merytorycznej i finansowej, co ma zmierzać do postawienia diagnozy na temat stanu pomorskiej kultury, w tym określenie potrzeb i celów.

Celem debat jest kulturalne zmapowanie Pomorza i stworzenie ogólnodostępnej bazy danych.

Debaty mają również ukazać bogactwo i różnorodność kultury pomorskiej, a także promować dobre praktyki środowiskowe i ponadregionalne. Każda z debat niesie ze sobą integrowanie środowiska kulturalnego na Pomorzu, w tym wypracowanie wspólnych komunikatów przedkongresowych. 

Kongres Kultury Pomorskiej bez mocnego głosu Regionu jest działaniem zbytecznym, dlatego liczymy na aktywną obecność na debacie i Kongresie. Hasłem przewodnim Kongresu jest „Kultura porozumienia” – mamy nadzieję razem z uczestnikami wypełnić je żywą treścią.

Jutro,  6 października 2016,  debata w Słupsku: Teatr Rondo, ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 5, godz. 10.00-14.00 – debata. Zasięg terytorialny – powiaty: bytowski, człuchowski, lęborski, słupski i Słupsk.

Harmonogram debat regionalnych:

8 listopada Pruszcz Gdański, Faktoria Kultury
15 listopada Wejherowo, Filharmonia Kaszubska