Czołówka polskich wokalistek we wrześniu w Słupsku

Trzy wybitne wokalistki: Emilia HAMERLIK, Monika URLIK oraz Joanna KNITTER poprowadzą Mistrzowskie Warsztaty Wokalne w Słupsku w dniach 10-12 września 2021 r. To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście, a organizuje je studio artystyczne Tu Kultura.

Uczestników warsztatów czekają trzy intensywne dni pracy nad emisją głosu, interpretacją wybranych utworów oraz ogólną świadomością muzyczną. Każdy z uczestników będzie miał możliwość skonfrontowania swoich problemów wokalnych z profesjonalną wiedzą prowadzących warsztaty.

Mistrzowskie Warsztaty Wokalne w Słupsku w dniach 10-12 września 2021 r.
Mistrzowskie Warsztaty Wokalne w Słupsku w dniach 10-12 września 2021 r.

Warsztaty rozpoczną się w piątek, 10 września o godz. 10:00. Udział jest płatny- do 10 sierpnia obowiązuje cena promocyjna. Więcej informacji znajdą Państwo na profilu facebook studia artystycznego Tu Kultura, e-mail: tukulturastudio@gmail.com lub pod numerem tel. 664 263 566. Ze względu na niepewną sytuację pandemiczną oraz charakter warsztatów, ilość miejsc jest mocno ograniczona.

Czołówka polskich wokalistek

Joanna Knitter

Joanna Knitter – wokalistka działająca czynnie w kilku stylistykach muzycznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na stałe związana z Przemkiem Dyakowskim i Jego swingowym „Take it easy” oraz z autorskim projektem „Blues & Folk Connection”. Solistka Filharmonii Kameralnej w Sopocie pod dyr. Wojciecha Rajskiego, z którą nagrała płyty „The Sound of Christmas” (Universal Music Polska) oraz „Piosenki Warsa i Szpilmana” (Polskie Radio). Do tej pory wydała 14 płyt, a z zespołami zwiedziła kawałek świata (trasy po Szwecji, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji). Śpiewała na największych festiwalach muzycznych w Polsce i Europie, m.in.: Rawa Blues Festiwal (PL), Gevarenwinkel Blues & Roots Festival (BE), Rockabilly Day (HOL), Baltic Music Festival (SWE), Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie (PL), Sopot Jazz Festival (PL), Jazz w Lesie (PL), Blues Alive (CZE) i in. Współpracuje także z big bandem Jana Konopa oraz z kompozytorem Leszkiem Kułakowskim (płyta „Love songs” wydana w 2017 roku).

Joanna Knitter fot. Marcin Storma
Joanna Knitter fot. Marcin Storma

Monika Urlik

Monika Urlik – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu, R&B, soulu i gospel oraz autorka tekstów. Absolwentka klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Dzierżonowie, Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale artystycznym. Zdobywczyni nagrody Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOP Trendy w 2006 roku. Współpracowała m.in. z: Anną Sroką, Małgorzatą Kaczmarską, Januszem Szromem, Arturem Barcisiem, Andrzejem Poniedzielskim, Izabelą Zając i Bogdanem Hołownią.

Występowała w programach typu talent show, m. in. „The Voice of Poland” czy „Bitwa na głosy”. 9 maja 2014 roku wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany „Nie wie nikt”. Wystąpiła także na koncercie SuperDebiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory „Nie wie nikt” oraz „Ty i ja”, znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu Prawo Agaty. W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie zajęła trzecie miejsce.

Monika Urlik
Monika Urlik

Emilia Hamerlik

Emilia Hamerlik – absolwentka i pedagog Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunkach wokalistyka jazzowa oraz prowadzenie zespołów jazzowych i estradowych. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich, m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu „Hoffer Superhit Dziadowo”, I miejsce Międzynarodowego Konkursu HOPE w Katowicach, III miejsce Konkursu Piosenki „Pamiętajmy o Osieckiej” i wielu innych. Jest częścią projektu „Kolęda Nocka” pod kierownictwem muzycznym Adama Lemańczyka. Koncertuje z zespołem Klezmerado, grającym muzykę żydowską, „Reaktywacja Band” z muzykami filharmonii sudeckiej. Współtworzy projekt „Hey Girl!”, w którym pojawiają się utwory o tematyce siły kobiet i wzajemnego wsparcia oraz „Back to Aretha”, który przypomina twórczość Arethy Franklin. Realizuje się jako trener wokalny w różnych placówkach oraz prowadzi warsztaty wokalne.

Emilia Hamerlik fot. Adam Kujawski
Emilia Hamerlik fot. Adam Kujawski