Chcesz posłuchać nowych interpretacji Chopina – odbierz wejściówkę

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku zaprasza na recital fortepianowy Michała Szymanowskiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny, wystarczy tylko odebrać wejściówkę. Można je odbierać od dziś w kasie filharmonii. Koncert odbędzie się 11 listopada o godzinie 17.00.

Chcesz posłuchać nowych interpretacji Chopina

Michał Szymanowski to absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. 21 lutego 2013 r. odebrał nagrodę za zwycięstwo w I edycji konkursu „Rumaki Regionu” w kategorii Rumak Kultury. Michał Szymanowski koncertował m.in. w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Auli Pawła VI w Watykanie na koncercie dla Papieża Benedykta XVI, w Belwederze dla pary prezydenckiej oraz w wielu filharmoniach na całym świecie m. in. Filharmonii Narodowej w Warszawie na Festiwalu Chopin i Jego Europa. Grał recitale w kraju: m. in. Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Bydgoszcz oraz za granicą: w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Brazylii, Francji, Niemczech, Włoszech, Belgii, Szwajcarii, Chorwacji, Bułgarii, Rumunii, Czechach, Węgrzech oraz na Ukrainie.
Współpracował z dyrygentami tej miary co Jacek Kasprzyk, Marek Pijarowski, Mirosław Jacek Błaszczyk czy Zygmunt Rychert. Wykonywał koncerty z towarzyszeniem m.in. Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy czy Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Jesienią 2011 roku ukazał się debiutancki album artysty: Michał Szymanowski Piano Recital.