Słupszczanin stworzył aplikację wskazującą lokalizację autobusów miejskich

Mieszkańcy Słupska otrzymali nową, innowacyjną aplikację, która znacząco ułatwia korzystanie z transportu publicznego w mieście. Aplikacja Czynaczas.pl, która ułatwia podróże w największych miastach Polski, teraz uruchomiła również wersję dla mieszkańców Słupska.

Czynaczas.pl to narzędzie oparte na sygnałach GPS, które umożliwia lokalizowanie autobusów, co pozwala użytkownikom śledzić ich trasy oraz sprawdzać ewentualne opóźnienia. Dzięki tej aplikacji mieszkańcy Słupska mogą uniknąć niepotrzebnego oczekiwania na przystankach, sprawdzając na swoich telefonach czy autobus przyjedzie zgodnie z rozkładem czy też może zanosi się na opóźnienie.

Marcin Bittel, twórca aplikacji i jednocześnie rodowity mieszkaniec Słupska, wyraża swoją radość z możliwości dodania Słupska do listy obsługiwanych miast. – Pochodzę ze Słupska i od początku powstawania aplikacji miałem w głowie, że chciałbym stworzyć też coś dla rodzinnego miasta. Stąd do grona obsługiwanych miast dołączył Słupsk – komentuje Bittel.

Aplikacja Czynaczas.pl przydaje się do sprawdzenia rzeczywistej pozycji autobusów w mieście. Dzięki niej, nie trzeba marznąć lub moknąć na przystanku – wystarczy sprawdzić czy autobus przyjedzie zgodnie z rozkładem czy jednak z opóźnieniem, co pozwoli wyjść z domu, pracy, szkoły na przystanek chwilę później, aby nie stać na przystanku – opowiada Bittel.

Aplikacja Czynaczas.pl, która ułatwia podróże w największych miastach Polski, teraz uruchomiła również wersję dla mieszkańców Słupska.
Aplikacja Czynaczas.pl, która ułatwia podróże w największych miastach Polski, teraz uruchomiła również wersję dla mieszkańców Słupska.

Aplikacja oferuje szereg przydatnych funkcji, które uczynią podróże komunikacją miejską w Słupsku bardziej wygodnymi. Oprócz lokalizowania pojazdów na mapie i sprawdzania ich opóźnień, mieszkańcy będą mieli również dostęp do najbliższych odjazdów z przystanku oraz aktualnych komunikatów dotyczących zmian w rozkładzie jazdy.

Nie zabrakło również możliwości dodawania ulubionych przystanków, linii oraz pojazdów, co pozwoli użytkownikom szybko znaleźć interesujące ich informacje. Ponadto, aplikacja dostarcza rozkład jazdy wraz z mapą trasy oraz statystyki dotyczące opóźnień pojazdów w czasie rzeczywistym.

Aplikacja jest aplikacją „przeglądarkową” (od redakcji: dokładniej PWA: Progressive Web App (z ang.)) co oznacza, że korzysta się z niej za pomocą przeglądarki internetowej i nie trzeba jej instalować celowo w urządzeniu. Jest to cecha wyróżniająca nowoczesne aplikacje, powodująca, że program jest uniwersalny i dostępny dla większości urządzeń i systemów operacyjnych.

Od teraz wystarczy kilka kliknięć na telefonie, aby być na bieżąco z lokalizacją autobusów i tramwajów, co z pewnością zadowoli wszystkich mieszkańców Słupska.

Więcej informacji oraz sposób instalacji aplikacji znajdziesz na dedykowanej stronie internetowej: Czynaczas.pl