Zobacz najlepsze filmy dokumentalne na dużym ekranie

W dniach 19-21 maja 2017 słupskie kino Rejs zaprasza na Weekend z 14. Millennium Docs Against Gravity. To jeden z najważniejszych festiwali kina dokumentalnego w Europie, nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce.

 

W ciągu trzech dni zaprezentujemy sześć pełnometrażowych, znakomitych filmów dokumentalnych udostępnionych przez organizatora.

 

– Wybrane przez nas filmy próbują pokazać różnorodność świata i odczarować stereotypy, jakimi się niejednokrotnie posługujemy. Dobry film dokumentalny próbuje tę uproszczoną dychotomię odrzucić i pokazać prawdziwych ludzi w autentycznych sytuacjach. Stąd też nasze hasło: ”Oderwij się!”. Odrywamy się od stereotypów, od podziału na ”my i obcy”, ”czarne i białe”. Staramy się, poprzez nasze filmy, wejść w dialog z publicznością, która chce zobaczyć coś więcej niż to, co pokazują media – informuje Artur Liebhart, dyrektor festiwalu.

 
Pokazy rozpoczniemy obrazem „Amatorzy w kosmosie” – o dwóch Duńczykach, którzy od dziecka marzyli by polecieć w kosmos w zbudowanej przez siebie rakiecie. Gdy dorośli, postanowili zrealizować ten plan i tym samym stać się pierwszymi w historii kosmonautami-amatorami.

 

 

Bilety na pokazy w ramach Weekendu z Millennium Docs Against Gravity, w cenie 10,00zł, można kupić w kasie kina lub w sprzedaży internetowej, w systemie Ekobilet.

Harmonogram seansów:
19 maja /piątek/ godz. 16.00 – Amatorzy w kosmosie
19 maja /piątek/ godz. 18.00 – Ostatni w Aleppo
20 maja /sobota/ godz. 18.00 – Jak spotkać syrenę
20 maja /sobota/ godz. 20.00 – Kraina oświeconych
21 maja /niedziela/ godz. 15.45 – Niemieckie życie
21 maja /niedziela/ godz. 18.00 – Wszystkie rządy kłamią