Zielony Punkt zamienił się w znikający punkt

Jego powstanie władze miasta głośno odtrąbiły i zapowiadały jak ważną rolę będzie pełnić. Zielony Punkt przy ulicy Niedziałkowskiego, czyli instytucja promująca oszczędzanie energii wśród słupszczan. Okazuje się, że punkt świeci pustkami i od dawna nie ma w nim obsługi.

 
Na stronie internetowej Słupska można przeczytać, że w Zielonym Punkcie porady indywidualne prowadzone są od poniedziałku do piątku przy ul. M. Niedziałkowskiego 6, Słupsk (budynek Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej). Tymczasem w tym miejscu nikt już od dawna nie widział obsługi. Czy Zielony Punkt przestał istnieć?

 
Prezydent Słupska twierdzi, że Zielony Punkt istnieje nadal. – Nadal działa i zachęcamy państwa do kontaktowania się z Urzędem Miasta – deklaruje Robert Biedroń. – Osoby, które były zatrudnione w Zielonym Punkcie były zatrudnione tymczasowo, bo chcieliśmy sprawdzić tę formułę. Najlepsza formuła jak a się pojawiła po tych konsultacjach to Zielony Punkt, w którym wolontariuszki przemieszczają się po mieście i spotykają ze wspólnotami mieszkaniowymi. Taką formułę prawdopodobnie utrzymamy. Nadal mamy wolontariuszy, którzy się tym zajmują.

 
Prezydent Słupska zapewnił, że Zielony Punkt powstanie także na terenie Urzędu Miasta, przy Centrum Obsługi Mieszkańców, który wkrótce będzie tworzony. Wówczas będą go obsługiwali urzędnicy ratusza, aby miasto nie ponosiło dodatkowych kosztów jego utrzymania.