Zawodnik TS Judo Gryf Słupsk wywalczył tytuł Mistrza Polski młodzików w judo

Mistrzostwa Polski zorganizowano w Bochni i zgromadziły 380 judoków z całego
kraju.Słupsk reprezentowała 3 zawodników Gryfa Słupsk.

Rewelacyjnie w kategorii 50 kg wystartował Dymitr Janczylik. Słupszczanin stoczył 6 pojedynków i wszystkie rozstrzygnął przed czasem.Gryfita w pokonanym polu zostawił zawodników z
Bytomia,Wrocławia,Torunia,Warszawy,Tuliszkowa oraz Nowej Soli.
Szczególnie emocjonująca była walka finałowa, w której Janczylik zmierzył się z Maciejem Szota(Olimp Nowa Sól.


- Dymitr był dobrze przygotowany taktycznie do tej walki i bardzo konsekwentnie realizował założenia taktyczne – mówi Lidiusz Kazior, trener słupskich judoków. - Na początku wykonał akcję punktową(ocenioną na yuko). Później uważnie toczył walkę o uchwyt i w parterze,by w końcówce pojedynku wykonać rzut (seoi-nage) i zakończyć pojedynek skutecznie założonym trzymaniem. 
To ogromny sukces młodego słupszczanina,który po raz pierwszy wystartował na tak poważnych zawodach.Janczylik jeszcze w przyszłym roku będzie walczył w kategorii młodzika i jego sportowy rozwój zapowiada się bardzo obiecująco.


Pozostali słupszczanie ( Wojciech Kuźmiński-50 kg oraz Jakub Orlikowski-46 kg) zakończyli zawody na walkach eliminacyjnych.Mimo to trenerzy słupskich judoków uważają ,że w przyszłości przy pełnym zaangażowaniu stać ich na bardzo dobre występy.
W klasyfikacji medalowej TS Judo Gryf Słupsk w kategorii chłopców uplasował się na 6 miejscu na 50 punktujących klubów.
Dymitr Janczylik od 3 lat trenuje judo w TS Judo Gryf Słupsk.Jest uczniem 1 klasy Gimnazjum nr 3 w Słupsku.Pierwszym trenerem słupskiego judoki był Dariusz Świercz (filia Gryfa Słupsk przy Szkole Podstawowej nr1). Obecnie szkoleniem tego
uzdolnionego i bardzo pracowitego sportowca zajmują się Irena Waszkinel oraz Lidiusz Kazior.TS Judo Gryf Słupsk organizuje nowy nabór do sekcji judo.Trenerzy judo zapraszają uczniów szkół podstawowych na treningi.Zapisy dziewcząt i chłopców odbywają się od poniedziałku do piątku w godz.16-19 na hali judo przy ul.Madalińskiego 1( stadion 650-lecia) oraz hali judo przy SP-1 w Słupsku( ul.Rybacka)