Zamiast kwiatów chcieli pieniądze. Nowożeńcy pomogli choremu dziecku

Państwo Karolina i Rafał Borkowscy, którzy w dniu 1 sierpnia 2015 roku wstąpili w zawiązek małżeński obdarowali niepełnosprawnego chłopca sprzętem do rehabilitacji. Młoda para w swoich zaproszeniach ślubnych poprosiła gości aby zamiast kwiatów wręczali im drobną kwotę, którą przeznaczą na szczytny cel.

Nowożeńcy pomogli choremu dziecku

Po weselu młodzi małżonkowie zdecydowali się zakupienie sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego Pawła. Paweł to 8 letni chłopiec, który urodził się jako 25 miesięczny wcześniak z dziecięcym porażeniem mózgowym czego efektem jest niedowład lewej strony ciała. Ze sprzętu którym został obdarowany będzie mogła korzystać również niepełnosprawna matka chłopca.

– Nie znaliśmy nikogo potrzebującego dlatego zwróciliśmy się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku z prośbą o wytypowanie osoby – mówi Rafał Borkowski, organizator zbiórki pieniędzy. – W odpowiedzi otrzymaliśmy kontakt do Pawła i jego mamy i ustaliliśmy jaki sprzęt byłby im potrzebny. Dzięki tak zorganizowanej akcji udało się nam osobiście poznać chłopca i przekazać mu m.in. bieżnię, matę do hudromasażu, jeżyka stymulującego, półwałek, wałek. Cały sprzęt zakupiliśmy dzięki jednemu apelowi do naszych gości ślubnych. Myślę, że takimi apelami można pomóc wielu ludziom i liczę razem z żoną na to, że nasza postawa jest godna naśladowania i będzie nagłośniona przez lokalne media. Kwiaty przecież szybko więdną a sprzęt rehabilitacyjny pozwoli na usprawnienie Pawełka. – dodaje pan Rafał.

Z niecodziennego gestu słupskich nowożeńców zadowoleni są pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.
– Osób potrzebujących jest dużo a ograniczenia wynikające z przepisów prawa i ograniczonych środków finansowych nie pozwalają na objęcie ich pomocą. Takie oddolne akcję pozwalają skierować wsparcie do szerszej grupy i dlatego każda taka pomoc jest mile widziana. Zawsze znajdziemy osoby, którym można pomóc i chętnie pośredniczymy w tego typu przedsięwzięciach – mówi Marcin Treder , zastępca dyrektora MOPR W Słupsku.