Wiemy kto wystąpi w najbardziej lubianych słupskich koncertach pod chmurką

W tegoroczne wakacje odbędzie się już trzecia edycja cyklu letnich koncertów pn. Garden Party u Karola, które odbywają się latem przed pomnikiem Karola Szymanowskiego w Parku im. Jerzego Waldorffa. Ich organizatorem jest Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. Tegoroczne koncerty będą jak zwykle zróżnicowane stylistycznie.

8 lipca wystąpią instrumentaliści Filharmonii Narodowej: harfistka Barbara Witkowska i klarnecista Adrian Janda, którzy wykonają przeboje muzyki filmowej, standardy i przedwojenne polskie piosenki w wersji na harfę i klarnet.

15 lipca zaprezentuje się młody kompozytor i pianista Wojtek Szczepanik, który reprezentuje nurt zwany modern classic. Przedstawi on swoje autorskie kompozycje.

22 lipca śpiewający aktor Marcin Januszkiewicz przedstawi utwory z programu Osiecka po męsku, a wśród nich między innymi tak znane piosenki, jak Nim wstanie dzień z muzyką Krzysztofa Komedy, Niech żyje bal z muzyką Seweryna Krajewskiego.

           5 sierpnia w wykonaniu szczecińskiego Zespołu Harmonijek Ustnych Animato usłyszymy przeróbki muzyki klasycznej oraz przeboje wykonawców z kręgu muzyki pop.

           12 sierpnia na Garden Party u Karola zagości muzyka irlandzka w wykonaniu zespołów: instrumentalnego Patrick’s Hat  i tanecznego Treblers.

            19 sierpnia zagra i zaśpiewa najbardziej charyzmatyczna artystka cyklu- Karolina Cicha, multiinstrumentalistka, kompozytorka i wokalistka, która w przeważającej części wykona repertuar z programu Wieloma językami oraz z innych projektów.

            Garden Party u Karola rozpocznie i zakończy orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pod batutą Rubena Silvy, która 1 lipca wykona utwory zaprezentowane w maju na koncercie Tańce świata, a 3 września wykona muzykę kompozytorów hiszpańskich.

W razie niepogody wydarzenia odbędą się w sali Filharmonii przy ul. Jana Pawła II 3. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 12.00.