Wielkie inwestycje słupskich wodociągów

Słupskie Wodociągi podpisały dziś umowę na budowę trzech nowych inwestycji kanalizacyjnych. Budowlańcy mają skończyć prace do końca roku. Tegoroczne inwestycje Wodociągów warte są już 50 milionów złotych.

Wielkie inwestycje słupskich wodociągów

W siedzibie spółki Wodociągi Słupsk podpisano dzisiaj trzy umowy na budowę kolejnych inwestycji związanych z modernizacją sieci kanalizacyjnej miasta i okolicznych gmin. – Pierwsze dwie umowy dotyczą budowy ringu kanalizacyjnego – mówi Andrzej Wójtowicz, prezes spółki Wodociągi Słupsk. – Zakończyliśmy cały etap projektowy, otrzymaliśmy pozwolenia na budowę i dziś czas na to, że możemy wyłonić wykonawców. Dodatkowo podpisujemy dziś umowę na budowę przepompowni ścieków wraz z rurociągiem tłocznym do oczyszczalni na ulicy Borchardta.

Do realizacji projektu modernizacji sieci kanalizacyjnej w Słupsku i okolicach prawie połowę potrzebnych pieniędzy dokłada Unia Europejska. Jak zaznacza szefostwo Wodociągów, firma stara się zdobywać dofinansowanie, gdzie tylko może.

Inwestycje prowadzone przez słupskie Wodociągi o wartości 50 milionów złotych muszą zostać skończone do końca tego roku.