Warsztaty monotypii w Liceum Plastycznym

W Liceum Plastycznym imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku odbyły się warsztaty monotypii. W zajęciach warsztatowych udział wzięła młodzież wraz z opiekunami z powiatu słupskiego.

– Młodzież tworzyła prace w wyjątkowej technice graficznej – chodzi o monotypię, która po wykonaniu projektu pozwala na wykonanie tylko jednej odbitki.

Warsztaty monotypii

Podczas warsztatów osoby uczestniczące dowiedziały się czym właściwie jest monotypia, poznały zasady tworzenia odbitek oraz wykonały swoje prace.

Każda osoba zrobiła kilka niepowtarzalnych odbitek. Prace wykonuje się na szklanym podkładzie pokrytym farbą. Najpierw szklaną płytę młodzież pokrywała farbą, tworząc mniej lub bardziej skomplikowane wzory. A potem odbijały je na papierze.

Zajęcia miały swoją szczególną specyfikę i atmosferę – to ten typ warsztatów podczas których w pełni objawia się radość tworzenia i improwizacji. Młodzież była bardzo kreatywna i twórcza, wykonała naprawdę świetną robotę – mówi Daniel Stawski z słupskiego Plastyka.

Warsztaty poprowadziła Katarzyna Serafin, nauczycielka w Liceum Plastycznym imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku.