Wakacyjne warsztaty w Centrach Aktywności Lokalnej Gminy Słupsk

Choć tegoroczne wakacje są inne niż zwykle i wszyscy powinniśmy przestrzegać dodatkowych zasad bezpieczeństwa chroniących przed zarażeniem koronawirusem, nie oznacza to, że lato w Gminie Słupsk będzie nudne. Wręcz przeciwnie! Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk przygotowało specjalną wakacyjną ofertę dostosowaną do obecnych warunków.

Lato z Centrami Aktywności Lokalnej

Lato z Centrami Aktywności Lokalnej (świetlice wiejskie) dla dzieci w wieku szkolnym to między innymi: warsztaty podróżnicze, pokazy iluzji, warsztaty robienia latawców i balonów latających, zajęcia tematyczne, warsztaty artystyczne a a także mnóstwo ciekawych gier i zabaw w plenerze oraz tematycznych spacerów. Do tego spektakle teatralne, kurs piosenki i rozmaite zajęcia aktywizujące. Zajęcia organizowane są zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz MZ dla organizatorów. Całość zajęć wakacyjnych została dofinansowana kwotą 50 tysięcy złotych z Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień, a udział w nich weźmie przeszło 200 uczestników.

Wakacje w Gminnych Ośrodkach Kultury
Wakacje w Gminnych Ośrodkach Kultury

Kreatywne Wakacyjne Warsztaty Artystyczne

Mieszkańcy regionu nie tylko z Gminy Słupsk nie mogą także przegapić oferty Lądowiska Kultury w Redzikowie. Pod hasłem „Kreatywne Wakacyjne Warsztaty Artystyczne” odbywać się będzie wiele różnych zajęć edukacyjnych, muzycznych, tanecznych, teatralnych, plastycznych i rekreacyjnych. Lądowisko przygotowało propozycje dla różnych grup wiekowych i jednocześnie przypomina o wciąż dostępnej, bogatej ofercie bibliotecznej.

Wakacje w Gminnych Ośrodkach Kultury
Wakacje w Gminnych Ośrodkach Kultury

Szczegółowe informacje o propozycjach instytucji oraz warunkach korzystania z oferty (w tym w zakresie wytycznych sanitarnych) dostępne są na ich stronie www.kultura.slupsk.pl oraz w mediach społecznościowych facebook.com/ckibpgminaslupsk/. Zachęcamy do śledzenia i korzystania.

Wakacje w Gminnych Ośrodkach Kultury
Wakacje w Gminnych Ośrodkach Kultury