W trosce o zęby

Robert Biedroń sukcesywnie realizuje obietnice złożone słupszczanom w trakcie kampanii wyborczej. Tym razem prezydent miasta zatroszczył się o zdrowe uśmiechy uczniów szkół podstawowych. O higienę jamy ustnej pomoże mu dbać Fundacja Wiewiórki Julii.

W trosce o zęby

Pięć tysięcy dzieci z miejskich szkół podstawowych zostanie poddanych badaniom  stomatologicznym. Ta inicjatywa ma zapoczątkować lobbowanie idei powrotu gabinetów stomatologicznych do kilku szkół. – Widzimy to w ten sposób, że w obrębie działalności na przykład trzech szkół blisko siebie położonych, byłby jeden gabinet, który służyłby wsparciem stomatologicznym. – informuje wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Władze miasta mają nadzieję, że akcja zakończy się sukcesem. Żeby o nim mówić należałoby odtworzyć około pięciu gabinetów. To byłby drobny krok ku temu, aby zapewnić najmłodszym fundamentalną ochronę zębów. Włodarzom zależy także na tym, aby w inicjatywę zaangażowali się lokalni stomatolodzy.

Program rozpocznie się we wrześniu. Wraz z początkiem roku szkolnego, rodzice uczniów szkół podstawowych otrzymają stosowną informację i prośbę o wyrażenie zgody na wzięcie udziału dziecka w tym projekcie. – To pierwszy etap rewolucji stomatologicznej, którą chcemy przeprowadzić w naszym mieście. – dodaje Robert Biedroń, prezydent Słupska.