Ustka wśród najlepszych miast akcji Pomoc Mierzona Kilometrami

Akcja społeczna T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami w wakacyjne weekendy s gościła w nadmorskich miejscowościach. W wyjątkowej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanął Szczecinek, a zaraz za nim uplasowały się Olsztyn i Ustka.

Ustka wśród najlepszych miast akcji Pomoc Mierzona Kilometrami

Akcja przeprowadzona była w ośmiu polskich miastach. Miasteczko w kolorze magenty, które wraz z Projektem Plaża gościło w najpopularniejszych polskich kurortach, cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców i wypoczywających w okolicy turystów. Tłumnie odwiedzający strefę w ośmiu miastach mieli okazję wziąć udział w specjalnych aktywnościach sportowych i przybić piątkę z ambasadorami akcji, m.in. Olą Goss, Joanną Jabłczyńską, Rafałem Maślakiem czy Robertem Korzeniowskim.

Wszystkie miasta, w których w wakacyjne weekendy gościła strefa akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami, brały udział w specjalnej rywalizacji – Sztafecie Miast. Rywalizacja ta do samego końca była zacięta, a ostatecznie na zwycięskim podium znalazły się Szczecinek z liczbą 2303 km, tuż za nim Olsztyn z równie imponującą liczbą 2251 km, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Ustka z 1950 km.

Aktualnie trwa 6. etap akcji. – Do 5 września wszyscy uczestnicy akcji muszą zmobilizować się i wspólnie pokonać 95 milionów kilometrów, aby do wspólnej puli dla podopiecznych Fundacji TVN trafiło kolejne 150 000 złotych – informuje Marlena Czaplak, szef projektu „Pomoc Mierzona Kilometrami”. – Już teraz aktywnie pomagający przemierzyli ponad 80 milionów kilometrów, czyli tyle, ile podczas całej zeszłorocznej edycji akcji. To pokazuje, że Pomoc Mierzona Kilometrami cieszy się coraz większą popularnością, angażując wokół idei pomagania coraz więcej Polaków.