Uczy w szkole i został doktorem w dziedzinie sztuk filmowych. W Słupsku to możliwe

Jerzy Wierzbicki, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku, uzyskał stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk filmowych. Pedagog przedstawił rozprawę doktorską w postaci wystawy fotograficznej pt.  „Erozja tradycji, erozja obecności” oraz aneks teoretyczny pod tym samym tytułem.

Dyplomowe prace fotograficzne są wynikiem wielu samotnych wypraw Wierzbickiego w góry Omanu oraz rejony graniczące z Jemenem. W latach 2007 – 2015 nauczyciel z słupskiego plastyka żył i pracował jako fotograf prasowy w Sułtanacie Omanu. Jednym z  jego głównych zadań było odwiedzanie omańskiego interioru i przywożenie materiału na kolejne artykuły. W trakcie tych lat odbył prawie 300 takich wypraw odwiedzając pustynie, góry, oraz rozległe plaże rozciągnięte nad Oceanem Indyjskim. Wielokrotnie odkrywał przestrzenie, które nie są zaznaczone na mapach i nie mają nazw. W tym czasie pracował jako fotograf w arabskojęzycznej gazecie „Al Shabiba” i anglojęzycznych „Times of Oman” i „Y Magazine” w Omanie.

Jerzy Wierzbicki studia doktoranckie realizował na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jest fotografem dokumentalistą, z wykształcenia archeologiem, uczestnikiem kilku misji na Bliskim Wschodzie. Na co dzień pracuje z młodzieżą w Pracowni Fotografii w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Jerzy Wierzbicki jest członkiem rzeczywistym American Society of Media Photographers. Laureatem wielu nagród fotograficznych m.in. Newsweek Polska 2002, Polska Fotografia Prasowa 2003, „Humanity Photo Award” Pekin, Chiny 2004. Swoje prace publikował m.in. „National Geographic Traveler”, BBC news, Middle East.net Y Magazine, Times of Oman, Lotus24, B&W Magazine i wielu innych.

Prace Wierzbickiego znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, USA, Wielkiej Brytanii, Izraela, Sułtanatu Omanu i Afryki Południowej.