Takich pieniędzy słupskie szkoły jeszcze nie dostały

Słupskie szkoły otrzymają 23 miliony złotych z funduszy rządowych. Najwięcej pieniędzy trafi do trzech szkół zawodowych. Mniej będzie dla podstawówek, gimnazjów. Najmniej dostaną ogólniaki.

 

 

– Takiego rozdania dla oświaty jeszcze nie mieliśmy – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. – Z tego przeszło 12 milionów jest przeznaczone dla szkół zawodowych dla rozwoju szkolnictwa, bo są problemy na rynku pracy z fachowcami w potrzebnych zawodach.

 

 

Pieniądze te trafią do Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych, czyli popularnego „Mechanika”, do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych („Elektryka”) oraz Zespołu Szkół Technicznych („Drzewniaka”).  Pieniądze te będą przeznaczone na inwestycje infrastrukturalne i na wsparcie zaplecza praktycznej nauki zawodu a także wsparcie nauczycieli nauki zawodu i młodzieży.

 

 

Drugi projekt, z którego słupska oświata uzyska zastrzyk pieniędzy dotyczy podnoszenia edukacji ogólnej w słupskich szkołach. Dla szkół podstawowych będzie przeznaczonych 4,5 miliona złotych, dla gimnazjalnych – 3,5 miliona, a dla szkół ogólnokształcących ponad 2 miliony złotych. – Bardzo nas to cieszy, bo baliśmy się, że w nowej edycji programu nacisk będzie położony tylko na kształcenie zawodowe a przecież kształcenie humanistyczne na każdym poziomie jest bardzo ważne, a nam subwencja oświatowa na to nie pozwala, bo jest bardzo niska – zaznacza Danilecka-Wojewódzka.