Tak rysują młode plastyczki ze Słupska. W Polsce już dostrzegli ich talenty

Uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku przy Zespole Szkół Informatycznych Daria Elwart oraz Hanna Lew Kiedrowska otrzymały wyróżnienia w prestiżowym XII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych – Koszalin 2015.

 

Praca konkursowa Hanny Lew Kiedrowskiej pt. Bagaż
W ramach tegorocznego Biennale w dniu 4 września 2015r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. Jury w składzie prof. Jerzy Ostrogórski (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, przewodniczący), prof. zw. Ireneusz Domagała (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), prof. Witold Kaliński (Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi), prof. Zbigniew Romańczuk (Akademia Sztuki w Szczecinie) przyznało nagrody w dziedzinie rysunku i malarstwa. Z przyjemnością informujemy, że uczennice Liceum Plastycznego w Słupsku otrzymały następujące wyróżnienia: w dziedzinie rysunku Daria Elwart otrzymała wyróżnienie za pracę „Listopadowe latarnie”, natomiast Hanna Lew Kiedrowska została wyróżniona w dziedzinie malarstwa za pracę pt. „Bagaż”. Poza tym jury dokonało wyboru prac na wystawę pokonkursową. Wśród wyróżnionych osób znalazły się także uczennice słupskiego popularnego „Plastyka”: Daria Elwart, Alicja Orłowska oraz Klaudia Zakrzewska. Opiekunem słupszczanek była pani Maria Karpińska, nauczyciel Liceum Plastycznego w Słupsku.
Na tegoroczne Biennale nadesłano ponad 700 prac z 36 szkół plastycznych.- Tegoroczne Biennale potwierdza ogromne zainteresowanie coraz liczniejszej grupy szkół plastycznych biorących w nim udział. Poziom tegorocznej edycji utrzymuje się na podobnym – bardzo wysokim – poziomie, co świadczy o właściwej pracy dydaktycznej. Komisja zauważa, że prezentowane prace charakteryzuje szerokie spektrum poszukiwań plastycznych zarówno warsztatu, jak i sposobów obrazowania rzeczywistości po próby metaforyczno-symboliczne i abstrakcyjne – tłumaczy przewodniczący jury prof. Jerzy Ostrogórski.
Jury konkursu przyznało również wyróżnienia i dokonało wyboru prac na wystawę pokonkursową. Wśród wyróżnionych osób znalazły się również uczennice słupskiego „Plastyka”: Daria Elwart, Alicja Orłowska oraz Klaudia Zakrzewska.
Organizatorami Ogólnopolskiego Biennale było: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Zespół Szkół Plastycznych im. Wł. Hasiora w Koszalinie.