Święto w 7 BOW

Dziś, po raz 21. swoje święto obchodziła 7 Brygada Obrony Wybrzeża. Uroczystości przebiegały tradycyjnie. Był apel brygady, okolicznościowe przemówienia oraz odznaczenia. Odbył się także pokaz umiejętności plutonu rozpoznawczego oraz uroczysta defilada pododdziałów.

-Ten dzień jest dla nas szczególny. Średnio ponad pół roku w roku spędzamy na poligonach. W tym roku mamy zaplanowane także szkolenie z wojskami sojuszniczymi. Będziemy ćwiczyć na poligonie w Drawsku z Brytyjczykami. – informuje Karolina Krzewina-Hyc, oficer prasowy 7 BOW w Słupsku.

Święto w 7 BOW

Po części oficjalnej można było z bliska zobaczyć sprzęt i uzbrojenie, będące na wyposażeniu brygady. Ta atrakcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród najmłodszych gości. A czego można życzyć 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża na kolejne 20 lat? – Na kolejne 20 lat przede wszystkim życzylibyśmy sobie żołnierskiego szczęścia. Żeby nam dopisywało w wyszkoleniu, żebyśmy mogli realizować zadania na potrzeby obronności naszego kraju. – dodaje Karolina Krzewina-Hyc.

DSCF7680

DSCF7652DSCF7656DSCF7659