Słupszczanie zdecydowali na co przeznaczą pieniądze

Niedawno zakończyło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego. Mieszkańcy miasta oddali ponad 9 tysięcy głosów, wśród których 7655 było prawidłowych. Po zliczeniu wszystkich głosów Zespół do spraw Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego formalnie zatwierdził wybór mieszkańców i przyznał środki finansowe.
Słupszczanie zdecydowali, że konieczna jest rewitalizacja terenu wokół Stawku Łabędziego wraz z utworzeniem strefy rekreacyjno-wypoczynkowej. Na ten projekt oddano 1135 głosów, w związku z czym na zadanie zostanie przeznaczone 300 tys. złotych. Kolejny projekt, który otrzymał 1094 i blisko 200 tys. złotych na jego realizację, to Pumptrack-Słupsk miastem dla rowerów. Decyzją mieszkańców w mieście powstanie także obserwatorium astronomiczne, na budowę którego przeznaczono 260 tys. złotych. Zagospodarowane zostaną również kwatery na Nowym Cmentarzu oraz powstanie Pomnik Dzieci Utraconych. Pełna lista zadań, które otrzymały dofinansowanie na realizację znajduje się na stronie internetowej www.slupsk.wybiera.pl.
Co ciekawe 30% głosów na zadania oddano przez internet. -To zasługa współpracy z firmą Witkac Infocity, która udostępniła nam bezpłatnie program do obsługi tego zadania. To jest bardzo dobry program, który dobrze by było, żeby stał się towarem eksportowym naszego miasta. -zaznaczył prezydent Robert Biedroń.