Słupszczanie mogli obliczyć, czy opłaca im się instalacja fotowoltaiczna

DzieciW Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbywały się spotkania i warsztaty w ramach akcji Pomorskie Dni Energii 2015. Dzieci i młodzież brały udział w warsztatach edukacji ekologicznej, a mieszkańcy i przedsiębiorcy mogli obliczyć opłacalność własnej instalacji fotowoltaicznej.

 

 

– Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie odnawialnych źródeł energii, oszczędności energetycznej i edukację ekologiczną w zakresie alternatywnych źródeł energii i jej pozyskiwania – mówi Michał Kubera z Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
W trakcie tej akcji w całym województwie odbyły się liczne warsztaty edukacyjne, prezentacje i dyskusje tematyczne. Wydarzenie skupiało instytucje naukowe, przedsiębiorców, animatorów działań edukacyjnych, stowarzyszenia i instytucje z branży energetycznej, a także przedstawicieli organów publicznych.
Słupski Inkubator Technologiczny na bazie Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii przygotował warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej pn. „Energetyczne spotkania z energią” dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty praktyczne dla mieszkańców i przedsiębiorców pod nazwą „Oblicz opłacalność własnej instalacji fotowoltaicznej”.
W trakcie całego tygodnia w warsztatach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 10 Szkół: zarówno podstawowych, gimnazjów jak również ponadgimnazjalnych. Prawie 300 uczniów skorzystało z różnych form zajęć praktycznych w tym „Energetyczne spotkania z energią” (250 osób) oraz „Oblicz opłacalność własnej instalacji fotowoltaicznej” (blisko 50 osób).