Serenadowy Kącik Zabaw otwarty w słupskim szpitalu

Wieża zabaw, zabawki, stolik dla dzieci to niektóre części wyposażenia „Serenadowego Kącika Zabaw” otwartego dziś w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Jego wyposażenie to dar polskiej firmy mleczarskiej „Spomlek” uzyskany dzięki pomocy internautów.

„Serenadowy Kącik Zabaw” powstał w świetlicy Oddziału Pediatrycznego słupskiego szpitala. – Cieszymy się, że firma, która produkuje ser Serenada, szczególnie ulubiony przez klientów, wpadła także na genialny pomysł, aby tym najmniejszym pacjentom, którzy trafiają do szpitali umilić czas pobytu – mów Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Serenadowy Kącik w słupskim szpitalu
Serenadowy Kącik w słupskim szpitalu

– Dziękujemy za przekazany nam prezent, gdyż widzę, ze nasi mali pacjenci są bardzo nim zainteresowani. Nie można się dziwić, bo meble i zabawki są kolorowe, bajeczne. Mam nadzieję, że ten kącik oderwie naszych małych pacjentów i odwróci ich uwagę od tych wszystkich przykrych spraw związanych z diagnostyką i leczeniem Cieszymy się, że w głosowaniu zdobyliśmy głosy ponad 11 tysięcy internautów. Bardzo im za to dziękujemy.

W konkursie zorganizowanym przez firmę Spomlek internauci wskazali Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku jako jedną z pięciu placówek w Polsce, która otrzymała „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci. Każde z takich miejsc zostało wyposażone w wieżę zabaw, zaprojektowaną w konsultacji z pedagogami i psychologami dziecięcymi, kolorowe mebelki oraz liczne zabawki, które małym pacjentom będą umilać czas w oczekiwaniu na wizytę u lekarza.

Dziękujemy firmie „Spomlek” i internautom za piękny dar dla naszych pacjentów!