Rolnicze blokady na ulicach Słupska. To tylko ćwiczenia

Policjanci Oddziałów Prewencji rywalizują w słupskiej Szkole Policji. O miano najlepszych rywalizują drużyny reprezentujące wszystkie policyjne garnizony w kraju. Dziś rozpędzali rolniczą manifestację.
W organizowanych w Słupsku I Ogólnopolskich Zawodach dla Policjantów Oddziałów i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji rywalizuje 17 jednostek prewencyjnych z 16 województw oraz ze stolicy.
Konkurs rozpoczął się w niedzielę i potrwa do jutra. W pierwszej rywalizowali ze sobą dowódcy Oddziałów Prewencji z każdego województwa. Rywalizacja polegała na strzelaniu precyzyjnym do celu. W drugim zmaganiu pięcioosobowe reprezentacje każdego województwa uczestniczyły w konkurencji sprawnościowej „akcja przeciwpowodziowa”.

Rolnicze blokady na ulicach Słupska. To tylko ćwiczenia

ćwiczenia policji Słupskćwiczenia policji Słupsk

Dziś policjanci musieli zapanować nad rolnikami, którzy zablokowali drogę. Rolnicy byli bardzo agresywni, rzucali w policjantów różnymi przedmiotami. Jeden z protestujących groził oblaniem się benzyną i podpaleniem. Funkcjonariusze musieli zaradzić sytuacji tak, aby nie doszło do tragedii.