Respirator dla słupskiego szpitala

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku może liczyć na hojnych darczyńców. Placówka otrzymała nowy respirator w formie darowizny od firmy Invest Komfort.

Firma Invest Komfort podarowała słupskiemu szpitalowi respirator

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ciężkiej pracy medyków i szpitali. Tę pracę trzeba doceniać i wspierać. Wierzę, że potrafimy przetrwać ten kryzys właśnie dzięki wzajemnej pomocy. Jako społeczność powinniśmy się teraz jednoczyć, bez względu na podziały. Chcemy wspierać zarówno trójmiejskie instytucje, jak i pomorskie, na przykład Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku, któremu przekazaliśmy jeden z zakupionych przez nas respiratorów. Zachęcam też moje koleżanki i kolegów – przedsiębiorców w całej Polsce do zaangażowania się w walkę z epidemią. Działając wspólnie możemy więcej – mówi Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort

Podarowany respirator trafił na oddział chorób wewnętrznych/chorób płuc. Tam jest bardzo potrzebny.

Bardzo często mamy pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, niewydolnością oddechową, którzy wymagają wentylacji mechanicznej. Takich pacjentów spodziewamy się w dobie epidemii koronawirusa – mówi Iwona Meresta, specjalista chorób płuc Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Dla takich właśnie pacjentów z trudnością z oddychaniem, którzy nie są w stanie zapewnić wystarczającej ilości tlenu do oddychania dedykowany jest taki respirator. Dlatego to urządzenie na oddziale nam się bardzo przyda – dodaje doktor Meresta.

Bardzo dziękujemy firmie Invest Komfort za przekazanie cennej dla naszych pacjentów darowizny.

Reklama