Rapper będzie rozdawał płyty z przedwojenną polską muzyką. Przy słupskim tramwaju

Już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia, w ramach promocji nowej płyty „Międzywojenna nuta” raper Przemysław Majewski pojawi sie w Słupsku by wręczyć mieszkańcom sto darmowych płyt.

Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w sobotę 28.04.2018 o godzinie 11 przy Zabytkowym Tramwaju mieszczącym się przy ulicy Nowobramskiej w Słupsku.

Przemysław Majewski
Przemysław Majewski

Przemysław Majewski ” Międzywojenna nuta ” bity 101 Decybeli / Dj Konkret promo mix

https://www.youtube.com/watch?v=iZLrIcna7Jo

– Premiera płyty Przemysława Majewskiego „Międzywojenna nuta” odbyła się w ubiegłą sobotę w Koszalinie. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – informuje Marek Łagocki, menager wykonawcy. – Mieszkańcom wręczono kilkaset płyt. Mix rapu i międzywojennej nuty, czyli premiera najnowszej płyty Przemysława Majewskiego/ 4P Solo/. W ten sposób raper chce uczcić obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – dodaje Łagocki.

Na płycie „Międzywojenna nuta” pojawiły się utwory Mieczysława Foga, czy Eugeniusza Bodo, takie jak: Umówiłem się z nią na 9, Ta ostatnia niedziela, Zimny drań, Tylko we Lwowie. To tylko kilka szlagierów podanych w nowoczesnych, rapowych aranżacjach â z dobrze znanymi refrenami, ale autorskimi propozycjami nowych tekstów.

– „Pierwszy utwór z nowej płyty jest poświęcony historii i pojednaniu Polaków wokół 100-lecia niepodległości. Już w roli ojca, wiem, że przywiązanie do polskiej tradycji to nie jest puste hasło. A data 1918 jest dla mnie szczególnie ważna, bo mój dziadek, Jan Majewski, walczył w Legionach Piłsudskiego” -powiedział Przemek „4P” Majewski.

Przemysław Majewski 100 lat

https://www.youtube.com/watch?v=kgbmQdDw4u4

W warstwie muzycznej „100 lat!” nawiązuje do utworu Piero Piccioniego pt „Camille 2000 (Alternate Take)” (1969 r.). Bity, miks, mastering to wynik pracy Jacka Palkiewicza (101 Decybeli). Wcześniej 4P współpracował z nim m.in. przy powstaniu utworu „Mam biało-czerwone serce” (2008 r.).

Zdjęcia do klipu, utrzymanego w klimacie międzywojnia, zrealizowało Kanione Studio w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, we współpracy m.in. z Grupą Rekonstrukcji Historycznej GRYF.

Przemysław Majewski
Przemysław Majewski

Artysta chce rozpowszechniać i umacniać u swoich słuchaczy miłość do tradycji i poszanowania historii, dlatego postanowił zrealizować akcję „100 na 100 rozdanie 100 tysięcy płyt na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Płytę można zamówić już 21 kwietnia na stronie www.przemyslawmajewski.pl, zamawiający płaci tylko za przesyłkę.

„Kolejne pozycje na krążku to będą wskrzeszone piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego, z własnymi zwrotkami w rapowej aranżacji. Na krążku pojawią się oryginalne refreny utworów skomponowanych przez takich artystów, jak Jerzy Petersburski czy Henryk Wars i wykonanych przez Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Fogga. Płyta ukaże się pod koniec kwietnia” – dodał Majewski.

Przemysław Majewski (4P Solo) to koszaliński raper, który na scenie hip-hopowej działa od 1999 r. Nagrał kilka solowych płyt. Współpracował m.in. z Onilem (â ), donGURALesko, Sobotą, Pihem, a także nagrywał do bitów Donatana. Od 2016 r. gra w składzie Pampeluna 4P, z rockowym zespołem Pampeluna, z którym nagrał płytę „Projekt Patryoci” (2017).

W 2008 roku nagrał utwór pt. „Mam biało-czerwone serce”, z którym wystąpił w 2015 r. na koncercie z okazji 35-lecia NSZZ Solidarność. Jego tekst trafił do podręcznika j. polskiego, a remix pojawi się też na nowej płycie „Międzywojenna nuta”, z gościnnym udziałem córki, Zuzanny.