Przyjdziesz na mecz Czarnych i zostaniesz dawcą szpiku

Podczas meczu z Polskim Cukrem Toruń 25 marca wspólnie z Fundacją DKMS Energa  Czarni będą  prowadzili rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Każdy kibic będzie mógł włączyć się do walki z nowotworami krwi.

 

 

W sobotę 25 marca wszyscy kibice w wieku 18-55 lat będą mogli zarejestrować się jako potencjalni Dawcy szpiku, a tym samym dać szansę na życie osobom cierpiącym na nowotwory krwi i potrzebującym przeszczepienia. Dlatego oprócz akcesoriów kibica nie zapomnijcie zabrać ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Stanowisko rejestracyjne będą oznaczone logotypami Fundacji DKMS w charakterystycznych biało-czerwonych barwach.

 

 

– Wolontariusze fundacji będą prowadzić rejestrację, która polega na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Zachęcamy Was i zapraszamy do rejestracji. Pomożesz? Bo możesz – masz to w genach! – informuje Mateusz Kaźmierczak, marketing & media manager Energa Czarnych Słupsk.

 

 

 

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 1 055 000 potencjalnych Dawców szpiku, spośród których 3 803 osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie.

 

 

 

Misją Fundacji DKMS jest bowiem znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta chorującego na nowotwory krwi i potrzebującego przeszczepienia szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja DKMS należy do rodziny DKMS, jednej z największych baz Dawców szpiku na świecie, liczącej obecnie ponad 6 mln zarejestrowanych potencjalnych Dawców.