Przez dwa miesiące policjanci kierowali ruchem w Słupsku. Twierdzą, że było bezpieczniej

Policjanci ze słupskiej drogówki zakończyli działania  związane z ręcznym kierowaniem ruchu pojazdów na najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach tego miasta gdzie szczególnie w godzinach szczytu tworzyły się korki.

Policjanci kierowali ruchem w Słupsku

W ubiegłym tygodniu służby miejskie zakończyły remont i oddały do użytku mieszkańców miasta Słupska główną arterie tego miasta – Wojska Polskiego. Dzięki tym blisko dwumiesięcznym działaniom mundurowych ze słupskiej drogówki ruch pojazdów był udrożniony i nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Od kilku miesięcy w Słupsku trwały remonty największych arterii tego miasta. Szczególnie w związku z przebudową ulicy Wojska Polskiego tworzyły się w mieście korki i blokowały się inne ulice. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Słupsku widząc ten stan rzeczy ,w trosce o bezpieczeństwo kierujących ale także aby miasto szczególnie w godzinach szczytu było przejezdne i mniej zakorkowane, na wybranych ulicach Słupska ręcznie kierowali ruchem pojazdów.

Skrzyżowania Wolności- Kołłątaja, Wolności Mickiewicza to miejsca gdzie kumulował się największy ruch pojazdów. Na czas ręcznego kierowania ruchem na tych skrzyżowaniach wyłączono sygnalizację świetlną.

– Charakterystyczna biała czapka, białe rękawiczki, gwizdek w ustach i elementy odblaskowe, które definiują wizerunek Policjantów Ruchu Drogowego utrwaliły się kierowcom w Słupsku – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Zauważyć można było, że z dnia na dzień kierowcy coraz lepiej stosowali się do wydawanych poleceń przez policjantów na drodze. Ta inicjatywa własna słupskiej drogówki, w ciągu kilku dni doprowadziła już do unormowania płynności pojazdów w tamtych rejonach miasta. Codzienne działania policjantów trwające od godziny 14. 30 do godziny 16.00 powodowały, że w ciągu kilku minut ruch stawał się płynny, a powstałe korki znikały. Docierały do nas także liczne informacje o tym, że jest bezpieczniej, a widok policjanta kierującego ruchem tylko to potwierdzał i potęgował – dodaje Czerwiński.

Po blisko dwóch miesiącach od rozpoczęcia remontu, ulica Wojska Polskiego została oddana do użytku. Obecnie trwają prace wykończeniowe.