Pracownicy firmy MARKOS wsparli rodziców pacjentów pediatrii

Przez ostatnich kilka tygodni pracownicy firmy MARKOS prowadzili zbiórkę pieniędzy, która pomogła w zakupie sprzętu AGD dla oddziału pediatrycznego słupskiego szpitala. Bezprzewodowe czajniki elektryczne mają pomóc szczególnie rodzicom dzieci trafiających na oddział, którego funkcjonowanie, jak na przykład korzystanie z miejsc ogólnie dostępnych – ze względu na obowiązujący reżim sanitarny – uległo zmianie.

Wsparli rodziców pacjentów pediatrii

Markos to firma, która obok wyniku ekonomicznego, dużą wagę przywiązuje do pozytywnego oddziaływania na najbliższe otoczenie. Staramy się w różnej formie być obecni w życiu regionu, więc kiedy wśród naszych pracowników pojawił się pomysł wsparcia rodziców, którzy ze swoimi pociechami przebywają na oddziale pediatrycznym, zwłaszcza w tak trudnym momencie pandemii, od razu podjęliśmy się jego realizacji. Po raz kolejny nasi pracownicy udowodnili, że są fachowcami w tym, co robią, jak również ludźmi o ogromnych sercach – przyznaje Szymon Koseski, zastępca Dyrektora Naczelnego Markos.

Jest to kolejny przykład działań realizowanych przez Markos, które idealnie wpisują się w szeroko rozumianą politykę CSR firmy. Przypomnijmy, że pod koniec szefostwo firmy odebrało z rąk Business Centre Club prestiżowe wyróżnienie „Firma Dobrze Widziana” właśnie za realizację polityki CSR.

Pracownicy firmy MARKOS wsparli rodziców pacjentów pediatrii
Pracownicy firmy MARKOS wsparli rodziców pacjentów pediatrii

Szpital dziękuję

Zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku jest pełen uznania dla zbiórki zorganizowanej przez pracowników MARKOS. – To dla nas bardzo miła wiadomość, bo świadczy o tym, że nasi pacjenci mogą liczyć na wsparcie ludzi dobrego serca – mówi Andrzej Sapiński, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Takie przejawy pamięci są dla naszych pacjentów potrzebne, bo ludzie, którzy mają zapewnione leczenie w szpitalu potrzebują także czuć, że ktoś inny nich pamięta i o nich myśli. W imieniu swoim, wszystkich pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, a także pacjentów, mamy zaszczyt szczerze i serdecznie podziękować za wsparcie jakie otrzymaliśmy od Państwa.

Firma MARKOS specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Firma została założona w 1991 roku jako odważna realizacja ambitnego marzenia dwóch inżynierów budowy okrętów – mgr. inż. Bernardyna Marciniaka i mgr. inż. Cezarego Koseskiego. Od 2001 roku udziałowcem firmy MARKOS jest jeden z głównych, wieloletnich klientów firmy, uznana niemiecka stocznia Fr. Fassmer Ltd. Alians z niemieckim gigantem pozwolił na zwiększenie potencjału produkcyjnego i efektywności ekonomicznej oraz transfer informacji technicznej i technologicznej. Siedziba firmy MARKOS mieści się przy ulicy Przemysłowej w Głobinie (województwo pomorskie, powiat słupski, gmina Słupsk).